akt 750x300

Bezpieczeństwo od Samsunga

Coraz częściej docierają do naszych uszu informację, że Android ma luki w zabezpieczeniach. Nie jest to oczywiście jedyny system, który boryka się z tym problemem, ale w naszym kraju należy chyba do najpopularniejszych. Teraz Samsung zamierza wprowadzić także swoje rozwiązania.

 
akt 750x300
Aktualizacje zabezpieczeń w urządzeniach mobilnych odbywać się będą w trybie OTA (Over-The-Air, bezpośrednio z serwera producenta). Oczywiście mają być regularne i prawdopodobnie pojawiać się będą raz na miesiąc. To tylko początek, bo Samsung razem z Google planuje proces aktualizacji rozwijać, a wdrażanie zabezpieczeń z czasem ma przebiegać jeszcze szybciej i sprawniej.
O tym, że do bezpieczeństwa swoich urządzeń Samsung podchodzi poważnie, świadczą słowa Olafa Kryckiego, rzecznika prasowego firmy. „Zmieniamy podejście w zakresie aktualizacji zabezpieczeń na naszych urządzeniach, które teraz będą się odbywać regularnie. Rozwijanie procesu szybkiego reagowania i dostarczania łat bezpieczeństwa do naszych urządzeń zapewnia im aktywną ochronę”.
W tej chwili Samsung prowadzi rozmowy z operatorami komórkowymi, by cały system wdrażania zabezpieczeń usprawnić. Harmonogram aktualizacji oraz modele urządzeń nim objętych mają pojawić się już niedługo.
Źródło: Samsung
Fot: jw.
_____________
Po najnowsze smartfony od Samsunga zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...