Bitcoin

Bitcoin stał się cholernie drogi, a to dopiero początek

Wartość jednej jednostki kryptowaluty Bitcoin przekroczyła właśnie kwotę 2 000 dolarów amerykańskich. Co ciekawe, dynamiczne tempo wzrostu może się utrzymać. Odpowiadają za to między innymi japońskie linie lotnicze.

Bitcoin

Czym jest Bitcoin? To wirtualna waluta, określana mianem kryptowaluty, która działa w oparciu o szyfrowanie informacji. Bitcoinowe monety możemy przechowywać na komputerach, dyskach, pendrive’ach lub wirtualnych portfelach ulokowanych na zewnętrznych serwerach. W niektórych regionach świata uważa się go za alternatywny, lecz oficjalny środek płatności, co znacząco ułatwia transakcje dokonywane za jego pośrednictwem. Należy zaznaczyć, że nie zawsze było “tak łatwo”. Kiedyś Bitcoinem mogliśmy płacić tylko w ciemnych zakamarkach internetu…

Bitcoin — trochę historii

Rzeczona kryptowaluta początkowo nie stanowiła żadnej konkurencji dla obecnych w obrocie oficjalnych instrumentów finansowych. To z czasem zaczęło się zmieniać i już w 2013 roku wartość jednego Bitcoina sięgnęła kwoty tysiąca dolarów. Jak na cztery lata istnienia BTC to wynik wprost niewyobrażalny, ale jak pokazuje rynek — możliwy do osiągnięcia.

Wraz ze wzrostem wartości “waluty”, wzrastała także jej popularność. Bitcoin wyszedł z ciemnej strefy i co ciekawe, coraz częściej mogliśmy natknąć się na niego w przeróżnych usługach sieciowych. To jednak nie koniec, gdyż za pośrednictwem BTC mogliśmy regulować należności. Początkowo jedynie te wirtualne, ale na przeniesienie do świata realnego nie trzeba było czekać zbyt długo. Tak, dziś opisywanymi monetami możemy zapłacić w wielu kawiarniach, restauracjach, a nawet lotniskach.

Zgadza się — idealnym przykładem będą tutaj japońskie linie lotnicze. W przypadku naszych skośnookich przyjaciół sprawa jest jasna — kilka miesięcy temu BTC stał się u nich oficjalnym środkiem płatniczym, co pozwala wielu firmom traktować go na równi z Yuanami. Co z Europą i innymi? Sprawa jest rozwojowa, ale sądzę, że kryptowaluta wyląduje również tutaj.

Dwa tysiące dolarów — dziś

Bitcoin

Media branżowe rozpisują się o tym, że wartość Bitcoin sięgnęła dziś kwoty 2 000 dolarów amerykańskich. Jest to moment iście historyczny, gdyż została przekroczona kolejna psychologiczna granica. Ta niebawem może przesunąć się znacznie wyżej, na co wpływ ma zwiększenie dostępności miejsc, w których zapłacimy za pośrednictwem BTC. Kto wie, może już niedługo kebab na rogu “rozliczany” będzie w formie wirtualnej waluty.

Bitcoin kiedyś

Początkowo z Bitcoin był obiektem drwin, a co za tym idzie, rynek powątpiewał w to, że kryptowalucie uda się utrzymać na powierzchni. W sieci krążą legendy o zapłatach w BTC za drobne usługi tudzież towary. Te zapłaty dziś warte są nawet 10 000 razy więcej. Cóż, wygląda na to, że osoby które “nabyły” Bitcoiny na początku ich istnienia mogą być dziś milionerami. Oczywiście mało kto przechowywał przez cały czas swoje wirtualne monety, za co dziś setki osób może pluć sobie w brodę.

Kolejnym problemem Bitcoinowych milionerów jest to, że nie mogą oni w prosty sposób przewalutować BTC na inny instrument finansowy. Nawet jeśli się to uda, legalność oraz opłacalność tegoż procesu będą, mówiąc delikatnie, wątpliwe.

Jedno jest pewne — przed kryptowalutą będącą przedmiotem wpisu stoi świetlana przyszłość. Żyjemy w erze postępującej digitalizacji społeczeństwa oraz instytucji, czego następstwem jest poszukiwanie nowych rozwiązań. Rozwiązań, wśród których wymienia się także nowe instrumenty finansowe. BTC — nie zepsuj tego.

Źródło: Techcrunch, Coindesk

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...