Bitdefender BOX nowym sposobem na zabezpieczenie komputera

Zapewne wielu z nas natknęło się w trakcie swojej internetowej podróży na wirusy, trojany czy cyberprzestępców, próbujących włamać się do naszego komputera albo chociażby na konto bankowe. Jest wiele sposobów, by chronić się przed zagrożeniami płynącymi z sieci, jednak nie wszystkie są skuteczne i przeważnie potrzeba kilku usług, by należycie ochronić swój komputer.

Nowym, efektywnym rozwiązaniem ma być urządzenie BitDefender Box, które pojawi się na rynku w 2015, wykonane przez firmę BitDefender, w którym znajdzie się router i zapora sieciowa. Sprzęt, raczej niewielkich rozmiarów, idealnie powinien wkomponować się do domowego wystroju. BitDefender Box ma kierować ruchem sieciowym i jednocześnie go filtrować. Według zapewnień producenta takie podwójne działanie nie spowolni internetu, ponieważ skanowanie ma się odbywać tylko na podstawowej części pakietów, jednak jak będzie naprawdę, okaże się dopiero po wstępnych testach. W przyszłości pojawić ma się także moduł ochrony rodzicielskiej, według przypuszczeń konfigurowany z poziomu przeglądarki i adresu internetowego.

BitDefender Box będzie wyposażony w procesor Single-Core 400 MIPS, 16 MB pamięci Flash, 64 MB pamięci RAM DD2, dwa porty LAN 10/100 oraz kartę bezprzewodową obsługującą standard 802.11b/g/n. Przy zakupie zapory sieciowej, otrzymamy także oprogramowanie przeznaczone na systemy Windows, Android oraz Mac OS X, które będzie odpowiedzialne za sprawdzanie aktualizacji systemu oraz oprogramowania, jak również pozwoli na zarządzenie naszą zaporą sieciową.

Bitdefender BOX ma pojawić się na rynku amerykańskim w okolicach stycznia. Najprawdopodobniej koszt takiego urządzenia wyniesie 199 dolarów (sprzęt + roczna subskrypcja). Kolejny rok użytkowania ma kosztować 99 dolarów. Na razie nie wiadomo, kiedy gadżet będzie dostępny w Polsce.

Źródło: Bitdefender

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....