Blizzard nakłada sankcje na krymskich graczy

Fani produkcji Blizzarda mieszkający na Krymie ofiarami politycznych sankcji. Każdy użytkownik Battle.net, który w okienku dotyczącym miejsca zamieszkania wpisany miał Krym doznał wątpliwej przyjemności, dostając prezent w postaci wiadomości od Działu Obsługi Klienta amerykańskiego koncernu.

Blizzard Entertainment musiał się dostosować do embarga nałożonego na Rosję i zablokował mieszkańcom Krymu dostęp do Battle.netu – platformy pozwalającej grać w sieciowe produkcje amerykańskiej firmy. Krymscy miłośnicy takich gier, jak: „Diablo 3”, „ Hearthstone”, „World of Warcraft” czy „Starcraft 2” otrzymali od Działu Obsługi Klienta maila następującej treści:

Otrzymujesz ten mail, ponieważ w związku z handlowymi regulacjami nałożonymi na Krym jesteśmy prawnie zobligowani zawiesić dostęp do twojego konta Battle.net.
Wszelkie płatności subskrypcji zostaną anulowane.
Szczerze przepraszamy, że wpływa to na ciebie w taki sposób; jeśli sytuacja ulegnie zmianie, z radością damy z siebie wszystko, by przywrócić dostęp do twojego konta.
– Blizzard Entertainment

Na początku marca prezydent Barack Obama, przy okazji spotkania z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem zapowiadał, iż należy „zachować silną jedność, jeśli chodzi o sankcje”. Najwyraźniej cześć przedsiębiorstw wzięła sobie jego słowa do serca.

Decyzja, którą kierował się Blizzard, była podjęta z powodu sankcji nałożonych na Rosję po aneksji Krymu, zabraniających amerykańskim firmom prowadzenia działalności na terenie półwyspu. Wcześniej do zakazu dostosowali się między innymi tacy giganci jak: Google i Apple, zamykając dostęp do swoich usług (Google Play i Apple Store), czy PayPal Inc. (internetowe płatności).

Swoich „trzech groszy” nie omieszkał dorzucić również sam Tusk, uspokajając, że „Unia Europejska i USA są zjednoczone w determinacji, by utrzymać sankcje nałożone na Rosję w odpowiedzi na jej działania na Ukrainie, a represje muszą obowiązywać co najmniej do czasu wdrożenia porozumień z Mińska”.

Czy podobne reperkusje po „zamachu smoleńskim” i problemach z wyjaśnieniem katastrofy Tu-154 powinien zastosować wobec narodu rosyjskiego polski rząd? Warto się nad tym zastanowić przy okazji 5. rocznicy katastrofy samolotu prezydenckiego…

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...