Bloomz – aplikacja dla szkół

Aplikacji mających ułatwić kontakt pomiędzy jakąś grupą wciąż przybywa. Pisaliśmy o Kiduli, która powstała z myślą o pracownikach żłobków i przedszkoli oraz rodzicach pociech, które do tych placówek uczęszczają. Powstał program dedykowany nauczycielom i rodzicom starszych dzieci.

Bloomz, bo o nim mowa, spotkał się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony nauczycieli, jak i rodziców. Edukacyjny startup zgromadził już na swoim koncie 2,3 milionów dolarów i zdobył wiele nagród.

Aplikacja pozwala na kontakt nauczycieli z rodzicami w czasie rzeczywistym. Pomaga to w oszczędzaniu czasu, którego i tak w dzisiejszych czasach na wszystko brakuje. Dzięki odpowiednim narzędziom, nauczyciele mogą w ciągu dnia aktualizować informacje o uczniach, przesyłać zdjęcia i umożliwić rodzicom uczestniczenie w szkolnym życiu ich dziecka. Bloomz przypomina nieco medium społecznościowe – mamy informacje o ilości postów, konferencjach, zdjęciach, wydarzeniach, wolontariacie i polubieniach/komentarzach. Umożliwia to nauczycielowi koordynowanie zdarzeń, które odbywają się wokół klasy. Dodatkowo ułatwiona jest komunikacja pomiędzy nauczycielami, a rodzicami i szkolną kadrą. Odbywa się ona za pośrednictwem aplikacji, która nie wymaga wykonywania telefonów czy pisania wiadomości e-mail. Wszystko to dzieje się oczywiście przy odpowiednich procedurach bezpieczeństwa, by dane wrażliwe nie wyciekły.

Bloomz jest na chwilę obecną darmowy, a Chaks Appalabattura, CEO, stwierdził, że poszukiwani są beta testerzy, którzy przetestowaliby produkt przed jego ewentualnym debiutem jako wersji finalnej w szkołach. Aplikacja jest w tej chwili używana w 10 tysiącach szkół, a jej twórcy chcieliby, by ta liczba się zwiększyła. Nie będzie to łatwe, bo Bloomz ma konkurencję w postaci podobnych programów: Class Dojo, Remind i FreshGrade. Jakkolwiek ideą aplikacji jest, by była ona miejscem, w którym dbamy o wszystko co związane jest z naszymi dziećmi. Bloomz znajdzie więc zastosowanie w miejscach, które w jakiś sposób dbają o najmłodszych i nie chodzi tutaj jedynie o szkoły.

Aplikacja jest dostępna w sklepach Google Play i App Store. Można z niej korzystać również za pomocą komputera.

Więcej informacji: Bloomz

 

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...