google 562

Brillo – nowy system operacyjny od Google

Z dnia na dzień świat staję się coraz bardziej „smart”. Smartfon czy smartwatch to najbardziej rozpoznawane inteligentne sprzęty, ale jest ich w rzeczywistości znacznie więcej. Większość wyposażenia do domu ma jakiś system operacyjny. Producenci zauważyli, że mogą na tym zarobić i walczą o nowych „klientów”.

google 562

Jedną z takich firm jest Google, które pracuje nad Brillo – nowym, lekkim systemem operacyjnym, zaprojektowanym głównie z myślą o tych nowych urządzeniach domowych. Android jest za duży, zbyt ociężały i przede wszystkim za bardzo rozbudowany, żeby preinstalować go na pralce czy lodówce. Urządzenia te nie mają(póki co), aż tak dużo funkcji i nie wykorzystałyby w pełni możliwości Androida.

Nowy system od Google ma być bezpośrednim konkurentem OS-u przygotowanego przez Samsunga –Tizena, który jak Brillo został stworzony z myślą o obsłudze pralek, lodówek, piekarników i innych sprzętów z tak zwanego „smart home”. Tizen ma współpracować z platformą Artik i tworzyć spójną całość. Google JESZCZE nie ma takiego rozwiązania, ale to wszystko kwestia czasu.

tizenlogo
Całe smart towarzystwo bardzo prężnie się rozwija. Zaraz zbudujemy dom, którym będzie można zarządzać z poziomu swojego smartfona. W sumie to już jest wiele takich rozwiązań. Czy za kilka lat wyjdziemy z pracy i przyjedzie po nas smart car, podjedziemy pod nasz smart home, a tam będzie czekać na nas już zrobiona kawa w expressie lub wanna pełna gorącej wody?

Google z Brillo i Samsung z Tizenem są najbardziej aktywni w sprawie nowych lekkich systemów do sprzętu domowego. Wyścig szczurów w tej kwestii na dobrą sprawę dopiero się zaczyna, ale kto będzie pierwszy na mecie? Na razie poczekajmy imprezy Google I/O 2015, na której ma zostać zademonstrowane Brillo.

źródło: fortune.com

 __________________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą sprzętu AGD pod tym adresem oraz do polubienia naszego profilu na facebooku.


 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...