Brillo – nowy system operacyjny od Google

Z dnia na dzień świat staję się coraz bardziej „smart”. Smartfon czy smartwatch to najbardziej rozpoznawane inteligentne sprzęty, ale jest ich w rzeczywistości znacznie więcej. Większość wyposażenia do domu ma jakiś system operacyjny. Producenci zauważyli, że mogą na tym zarobić i walczą o nowych „klientów”.

google 562

Jedną z takich firm jest Google, które pracuje nad Brillo – nowym, lekkim systemem operacyjnym, zaprojektowanym głównie z myślą o tych nowych urządzeniach domowych. Android jest za duży, zbyt ociężały i przede wszystkim za bardzo rozbudowany, żeby preinstalować go na pralce czy lodówce. Urządzenia te nie mają(póki co), aż tak dużo funkcji i nie wykorzystałyby w pełni możliwości Androida.

Nowy system od Google ma być bezpośrednim konkurentem OS-u przygotowanego przez Samsunga –Tizena, który jak Brillo został stworzony z myślą o obsłudze pralek, lodówek, piekarników i innych sprzętów z tak zwanego „smart home”. Tizen ma współpracować z platformą Artik i tworzyć spójną całość. Google JESZCZE nie ma takiego rozwiązania, ale to wszystko kwestia czasu.

tizenlogo
Całe smart towarzystwo bardzo prężnie się rozwija. Zaraz zbudujemy dom, którym będzie można zarządzać z poziomu swojego smartfona. W sumie to już jest wiele takich rozwiązań. Czy za kilka lat wyjdziemy z pracy i przyjedzie po nas smart car, podjedziemy pod nasz smart home, a tam będzie czekać na nas już zrobiona kawa w expressie lub wanna pełna gorącej wody?

Google z Brillo i Samsung z Tizenem są najbardziej aktywni w sprawie nowych lekkich systemów do sprzętu domowego. Wyścig szczurów w tej kwestii na dobrą sprawę dopiero się zaczyna, ale kto będzie pierwszy na mecie? Na razie poczekajmy imprezy Google I/O 2015, na której ma zostać zademonstrowane Brillo.

źródło: fortune.com

 __________________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą sprzętu AGD pod tym adresem oraz do polubienia naszego profilu na facebooku.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...