Carmageddon TDR 2000

Carmageddon TDR 2000 za darmo dla użytkowników Windowsa

GOG przygotowało dla nas kolejną okazję, w której nie wydając ani złotówki, możemy stać się posiadaczami cyfrowej kopii gry. Tym razem włodarze platformy postanowili oddać w ręce użytkowników tytuł Carmageddon TDR 2000. Brutalne wyścigi samochodowe budziły swego czasu mnóstwo kontrowersji, ale jak będzie dziś? Warto się o tym przekonać.

Carmageddon TDR 2000

W chwilach takich jak ta żałuję, że nie jestem użytkownikiem Windowsa. Carmageddon TDR 2000 zostanie udostępniony jedynie użytkownikom Windowsa, a co za tym idzie, na macOS oraz linuksie, zabawa nie będzie możliwa. Na szczęście testuję aktualnie gamingowego laptopa Lenovo Legion Y520, który poradzi sobie nawet z wymagającymi produkcjami, o tytułowej grze nie wspominając. Dlaczego uważam, że grę po prostu warto znać? Odpowiedź znajdziecie w tekście.

Carmageddon TDR 2000 w GOG.com

Platforma GOG jak i jej podobne serwisy cyklicznie raczą nas okazjami, w których, za skromną opłatą lub zupełnie za darmo możemy stać się posiadaczami starszych tytułów. Lwią część gier objętych ofertami promocyjnymi stanowią tytuły znane. Starsi wiekiem gracze z pewnością pamiętają Carmageddon TDR 2000, czyli trzecią część trylogii Carmageddon.

Gra zadebiutowała w 2000 roku. Udało jej się zdobyć niesamowitą popularność, którą zawdzięcza brutalności i pojawiającej się zewsząd krwi. W chwili debiutu oferowała całkiem niezłą szatę graficzną, w której trójwymiarowe obiekty prezentowały się po prostu dobrze. Dziś Carmageddon TDR 2000 wydaje się archaiczny, ale zapewniam, że nie wpływa to w sposób istotny na całą zabawę. Produkcja oferuje nam trzy tryby gry — mapa dowolna, kampania oraz najistotniejsza część, czyli multiplayer. Pięćdziesiąt różnych pojazdów, które mogą ulec zniszczeniu, osadzono na dziewięciu mapach. Łącznie otrzymujemy do dyspozycji aż 48 poziomów, ale co dokładnie będziemy w grze robić?

Ścigać się z innymi. Nie wprost, gdyż gra ma również fabułę, w myśl której musimy wcielić się w postać skazanego na dożywocie złoczyńcy, który bez względu na cenę zamierza uniknąć sprawiedliwości. Spokojna jazda jest tym, czego w Carmageddon TDR 2000 nie uświadczycie. W grze krew, urwane kończyny i żądza zemsty są na porządku dziennym, dlatego też nie radziłbym zasiadać do gry osobom poniżej osiemnastego roku życia.

Jak kupić Carmageddon TDR 2000?

Aby stać się posiadaczem gry, nie trzeba się specjalnie natrudzić. Wystarczy udać się pod TEN adres, a następnie nabyć tytuł za 0 złotych. Oczywiście, jeśli nie posiadacie konta w GOG, musicie najpierw takie założyć. Trwa to dosłownie kilka minut, a więc w mojej ocenie — warto. Nawet jeśli nie zamierzacie korzystać z tytułu teraz, zapisanie go w bibliotece, pozwoli wrócić do przygód Maxa Damage’a w dowolnie wybranym przez siebie momencie.

W dniu premiery za grę trzeba było zapłacić 99 złotych, co jak na tamte czasy było kwotą wysoką. Dziś za cały pakiet zawierający Carmageddon TDR 2000, Carmageddon Max Pack, Carmageddon 2: Carpocalypse Now oraz Carmageddon: Max Damage zapłacicie jedynie 66,46 złotych. Regularna cena zestawu wynosi 150 złotych. Sporo, ale jeśli interesuje was tylko jeden tytuł, możecie skorzystać z opcji darmowego TDR 2000 (regularna cena 17,99).

Wracając do kompatybilności, gra jest dostępna jedynie na komputery pracujące pod kontrolą systemów Windows od siódemki wzwyż. Promocja potrwa do jutra do godziny 14:59. Warto się pospieszyć.

Źródło: GOG

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...