cena Xiaomi Mi Max 3

Cena Xiaomi Mi Max 3 nie odstrasza.

Od premiery ostatniego, wielkiego Xiaomi, upłynęło już trochę czasu. Sprzęt debiutował w lipcu tego roku, ale choć wiadome było, że pojawi się w Polsce, nie znaliśmy jego ceny. Teraz się to zmieniło i jest ona całkiem przyzwoita. Co więcej, cena Xiaomi Mi Max 3 nie odstrasza i z pewnością kilku fanów phabletów przekona do zakupu.

cena Xiaomi Mi Max 3

Duża część z obecnych na rynku smartfonów ma już ekrany, które kiedyś nazwalibyśmy ogromnymi. Dziś zobaczenie telefonu, które wyświetlacz ma przekątna 6 cali, nikogo nie dziwi i niejako staje się standardem. Istnieją jednak model znacznie większe, ale skonstruowane tak, że dalej da się na nich pracować. Jednym z nich może być nowy Xiaomi Mi Max 3, który kontynuuje drogę obraną przez poprzednie smartfony z serii.

Cena Xiaomi Mi Max 3 nie odstrasza

Mówiąc szczerze, liczyliśmy na to, że cena Xiaomi Mi Max 3 będzie jednak odrobinę niższa niż ta, którą można znaleźć w sklepie Xiaomi. Niemniej nie jest ona też przesadnie zawyżona, jeżeli spojrzy się na to, ile urządzenie kosztuje w Chinach. Taka sama wersja, po przewalutowaniu, to koszt około 920 złotych. Polska cena Xiaomi Mi Max 3 wynosi jednak 1249 złotych. Tutaj jednak dostajemy jednak smartfona z polskiej dystrybucji, gwarancją oraz możliwością zwrotu przez 14 dni. Czy to za dużo w stosunku do tego, co oferuje phablet?

Trzeba jasno zaznaczyć, że nie jest to sprzęt dla każdego. Jego wymiary mogą odstraszyć, bo wysokość to niemal 18 centymetrów, ale Xiaomi zapewnia, że i tak da się go obsługiwać jedną ręką. Ekran ma przekątną 6,9 cala i oferuje rozdzielczość FHD+, czyli 1080×2160 pikseli. Jego jasność to 520 nitów, czyli w świetle słonecznym użytkowanie phabletu nie powinno sprawiać problemów. Oczywiście zadbano o to, żeby można było dostosować sposób wyświetlania treści do potrzeb i pojawiły się tryby dzienny, nocny i do czytania.

Specyfikacja Xiaomi Mi Max 3

Czym jeszcze może przekonać nas do siebie Xiaomi Mi Max 3? Chyba przede wszystkim bardzo sensowną specyfikacją. Smartfon działa bowiem pod kontrolą ośmiordzeniowego Qualcomm Snapdragon 636 z grafiką Adreno 509. Jeżeli chodzi o pamięć RAM oraz miejsce na dane, to w polskiej dystrybucji pojawi się tylko jeden wariant. To ten, gdzie będą 4 GB RAM oraz 64 GB miejsca na dane. Ilość miejsca można zwiększyć korzystając z karty microSD (do 256 GB), ale odbędzie się to kosztem jednego slotu SIM. Xiaomi, podobnie jak wielu producentów, udostępniło możliwość DualSIM, ale tylko w przypadku, jeżeli nie używa się karty microSD.

Duży smartfon wymaga dużej baterii. Nie inaczej jest w przypadku Xiaomi Mi Max 3, którego akumulator ma pojemność aż 5500 mAh. Według zapewnień producenta ma to wystarczyć na 17 godzin oglądania wideo, a w przypadku nie korzystania z telefonu w ogóle, ten ma działać aż 474 godziny (czyli prawie 20 dni). Główny aparat to kombo w postaci dwóch obiektywów, które mogą zapisywać zdjęcia w rozmiarach 12 oraz 5 Mpix. Nie mogło zabraknąć oczywiście wsparcia Sztucznej Inteligencji, która będzie miała dobierać odpowiednie filtry i ustawienia tak, żeby fotografie wychodziły jak najlepiej. Przednia kamera to tylko 8 Mpix, ale do wideo rozmów czy zrobienia sobie selfie powinien wystarczyć.

Na plus trzeba też zaliczyć zmiany wizualne względem poprzednika, bo Mi Max 3, choć czerpie od Apple, wygląda po prostu ładnie. Ma zdecydowanie mniejsze ramki wokół ekranu, a tym samym Xiaomi dostosowało się do obecnie panujących trendów. Czy cena 1249 złotych za ten model jest wygórowana? Nie, choć kilka złotych mniej przyciągnęło by zapewne kilku dodatkowych klientów.

Smartfony od różnych producentów i w różnych wymiarach znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło Xiaomi / Mi Poland

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...