[CES 2014] Nowości SanDisk’a zaprezentowane na targach

Na odbywających się właśnie w Las Vegas targach CES nie mogło zabraknąć producenta pamięci do urządzeń elektronicznych. Co ciekawego znalazło się na stoisku SanDisk’a?

wireless-flash-drive750x300

Pierwszym produktem, na który chcemy zwrócić uwagę jest bezprzewodowa pamięć flash – SanDisk Connect o pojemności 64GB. Dzięki wspomnianej pamięci możliwe jest udostępnianie, zapisywanie, a nawet streaming materiałów pomiędzy wieloma urządzeniami takimi jak: komputery osobiste, tablety oraz smartfony.

Rozwiązanie zapowiada się ciekawie. Pomimo umieszczania w urządzeniach mobilnych coraz większych pamięci flash, użytkownicy muszą starannie dobierać treści, tak aby nie zapełnić urządzenia w całości. Ponadto nikt oprócz danej osoby nie ma dostępu do zapisanych w urządzeniu materiałów. Dzięki SanDisk Connect problem zostanie zażegnany.

Koszt takiej przyjemności nie jest mały, gdyż sugerowana cena na terenie USA to 99$. Należy jednak pamiętać, że w Polsce ta może być znacznie wyższa.

Drugą nowością zaprezentowaną na targach jest dysk SSD X110, który pojawił się w produkcie Asusa jako jeden z najważniejszych komponentów. Umieszony w ultrabooku ZenBook UX301LA dysk o pojemności do 512 GB został wyposażona w złącze SATA 6 Gb/s. To z kolei znacząco wpływa na czas potrzebny na uruchomienie systemu lub przejście w stan hibernacji. Kolejną niewątpliwą zaletą opisywane dysku jest jego energooszczędność. Napęd jest wyposażony w automatyczne zarządzanie energią, wraz z trybem DEVSLP.

Na chwilę obecną nie są znane ceny wyżej opisywanego dysku SSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...