familyhub 750x300 1

[CES2016] Samsung pokazuje połączenie lodówki z tabletem

Sercem każdego domu jest kuchnia. Temu nie da się zaprzeczyć i nawet jeżeli nie jesteśmy fanami gotowania, to podczas imprez właśnie tam zbierają się goście. Samsung widać myśli podobnie, bo zaprezentowany właśnie sprzęt ustawia kuchnię w centralnym punkcie domu.

 
familyhub 750x300 1
Lodówka, bo o niej mowa, nie jest nowym wynalazkiem. I jakby na to nie patrzeć, trudno wymyślić cokolwiek, co sprawiłoby, że urządzenie stałoby się łakomym kąskiem dla wielbicieli technologii. Cóż, Samsungowi się udało, choć zaprezentowany na CES produkt jest dość … specyficzny.
Nie wiadomo jeszcze jakie dokładnie funkcje będzie posiadała lodówka, która póki co ukryta została pod nazwą „Family Hub”, ale do tego jeszcze wrócimy. Najważniejszym i najbardziej rzucającym się w oczy elementem urządzenia jest ekran dotykowy. Wprowadzanie do sprzętów AGD tego typu rozwiązań nie jest nowością, ale w przypadku Samsunga, mówimy o przekroczeniu pewnej bariery. Otóż lodówkę wyposażono w ekran o przekątnej 21,5 cala.
 
familyhub 750x300 2
Tak, spójrzcie na swoje monitory i laptopy, a następnie na lodówkę. Brzmi dziwnie? I takie właśnie jest. Ekran ma kilka standardowych przycisków, które dobrze znamy ze smartfonów. Mamy więc powrót do poprzedniej strony, menu, ekran domowy, informacje oraz mikrofon. Samsung nie powiedział jeszcze wszystkiego o swoim produkcie, więc wiele pozostaje w sferze domysłów. Podejrzewamy, że oprócz standardowych funkcji jak np. przeglądanie sieci, pojawią się także zupełnie nowe.
 
http://www.youtube.com/watch?v=iH6fnjJaXrc

Zamawianie zakupów z „poziomu lodówki”? Czemu nie, bo została ona wyposażona także w kamerę. Prawdopodobnie będziemy mogli więc rozmawiać przez Skypa ze znajomymi czy też oglądać kulinarne porady na YouTube. Tylko, że ekran umieszczono pionowo, a to znacznie może utrudnić jego używanie. Czy takie usprawnienia mają w ogóle sens? Wszak wszystko możemy zrobić za pomocą tabletu, który ustawimy na kuchennym blacie. Zobaczymy więc co więcej Samsung powie o „Family Hub” w najbliższych dniach.
Źródło: TheVerge, YouTube
Fot: jw.
_______________________
Sprzęt AGD znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...