Chiny po 14 latach znoszą zakaz sprzedaży konsol i części gier

14 lat to olbrzymi okres czasu. Przez blisko półtorej dekady posiadanie konsoli w tym kraju graniczyło z cudem. Państwo Środka ostatnio staje się coraz bardziej pewne siebie, wyrazem tego jest fakt, że znosi kolejne zakazy.

Do tej pory obywatel tego olbrzymiego kraju, o ile marzył o posiadaniu któregoś z Xboxów lub Playstation, musiał się udać do Szanghajskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, był to jedyny rejon w kraju, w którym legalnie mógł tego typu sprzęt oraz gry nań nabyć. Posiadanie konsoli nie było bowiem zabronione, ani tym bardziej nie było jakimkolwiek wykroczeniem czy przestępstwem. Chiński rząd rozwiązał bowiem sprawę dużo łatwiej – utrudniając po prostu w olbrzymim stopniu możliwość nabycia takowej. Czy wam chciałoby się przemierzać połowę kraju kilka (kilkanaście?) razy większego od Polski za każdym razem, jak wyjdzie jakaś pozycja warta zainteresowania? Dodajmy do tego, że tego typu ograniczenia windowały sztucznie ceny tytułów. Granie na konsolach w tym kraju było więc dotąd niezbyt atrakcyjne. Rezultat? W państwie mającym kilka miliardów obywateli sprzedano jak dotąd jedynie 550 000 sztuk PS4 i Xbox One. Trudno przewidzieć czy możemy się teraz spodziewać, że słupki sprzedażowe pójdą ostro w górę. Na pewno na początku będzie mały „boom” na ten dotychczasowy „owoc zakazany”, czas jednak pokaże, czy zdoła on się utrzymać.

Problemem, z którym chińscy gracze będą się wciąż mimo wszystko borykali (i który by wielu z was także zapewne wstrzymał przed zakupem „zabawek” ze stajni Sony lub Microsoftu), jest przykry fakt, że zakaz sprzedaży zostanie utrzymany na część tytułów (także tych najpopularniejszych gier z segmentu AAA) i tylko od kaprysu odpowiednich urzędów będzie zależało, które gry zostaną dopuszczone do sprzedaży, a które zostaną zakwalifikowane jako zagrożenie. Państwo Środka, wraz z tym jak rośnie jego znaczenie na świecie, staje się coraz bardziej fascynujące dla wielu ludzi, rynek technologiczny i firmy z nim związane rozwijają się tam w oszałamiającym tempie, ale mimo to gracze i maniacy sprzętu łatwego życia tam nie mają…

Źródło: Venture Beat.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...