Chromebook11G5HP

Chromebook 11 G5 od HP – stworzony dla aplikacji z Google Play

HP rozszerza swoje portfolio produktowe o kolejny laptop pracujący pod kontrolą systemu Chrome OS. Idealny timing.

Chromebook11G5HP

W ostatnich tygodniach Chrome OS, czyli przeglądarkowy system operacyjny jest tematem wielu internetowych publikacji. Wszystko za sprawą głośnego tematu implementacji obsługi Google Play w rzeczonych urządzeniach. Aplikacje znane z Androida trafią do Chromebooków – to najważniejsze wydarzenie od czasów powstania Chrome OS. Nic więc dziwnego, że jeden z producentów tej klasy sprzętu postanowił skorzystać na fali wzrostu popularności platformy.

HP G5

Podczas gdy większość firm skupia się na droższych Chromebookach, HP pokazało, że równie istotny jest segment budżetowy. Oczywiście opisywany sprzęt będzie dostępny również w mocniejszej niż podstawowa konfiguracji. Do rzeczy:

Urządzenie zostało wyposażone w 11,6-calowy ekran IPS (in plane switching), wyświetlający obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Za jego wydajność odpowiada dwurdzeniowa jednostka Intel Celeron N3060, wraz z GPU Intel HD Graphics 400 oraz 2 lub 4 GB RAM (DDR3). Na dane użytkownika przewidziano 16 lub 32 GB pamięci flash oraz 100 GB w Google Drive.

To nie wszystko. Producent nie zapomniał umieścić w notebooku najpopularniejszych modułów łączności Wi-Fi a/b/g/n/ac oraz Bluetooth 4.2. Ze slotów warto wymienić M.2, USB 3,1 oraz czytnik kart pamięci (SD).

Chromebook11G5HP

Jak widzicie jest to konfiguracja podstawowa, ale zapewniam was – do sprawnej pracy Chromebooka wystarczy. Problemem może ale nie musi okazać się obsługa aplikacji z Google Play. Niektóre z nich są naprawdę wymagające. Z tego też powodu, jeśli już zdecydujecie się na zakup opisywanego komputera – koniecznie wybierzcie wersję bogatszą, a więc tę z 4 GB RAM oraz dyskiem SSD 32 GB. Brak możliwości późniejszej rozbudowy to nie jedyny minus wariantu słabszego. Otóż w opcji tańszej (189 dolarów) nie znajdziemy dotykowego ekranu, który jakby nie patrzeć stanie się w Chrome OS niezwykle istotny. Wszystkiemu „winny” sklep Google Play.

Czy warto inwestować w Chrome OS?

Ostatnie wydarzenia związane z Chrome OS pokazują dobitnie, że owszem – Chromebooki są jak najbardziej rozsądnych wyborem i to nie tylko ze względu na cenę. Sprzęt oferował niegdyś jedynie podstawowe funkcje, ale to powoli zaczyna się zmieniać. Platforma dojrzewa i widać to na każdym elemencie interfejsu. Obsługa androidowych aplikacji jest po prostu wisienką na torcie. Po instalacji programów z repozytorium Google Play, Chromebook może z powodzeniem zastąpił typowy sprzęt, pracujący pod kontrolą Windowsa.

Warto dodać, że oceniam sprawę przez pryzmat typowego użytkownika, który nie potrzebuje do szczęścia mocno zaawansowanych programów dla specjalistów. Typowy user korzysta głównie z przeglądarki, odtwarzaczy filmów oraz muzyki. Obsługa serwisów społecznościowych oraz prosta edycja grafiki nie zrobi na Chrome OS wrażenia więc spokojnie.

Źródło: 9to5Google

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...