Cicha buda uchroni twojego psa przed fajerwerkami

Wiele miast w tym roku zdecydowało się na to, żeby zrezygnować z fajerwerków w sylwestrową noc. Częściowo spowodowane jest to prośbami mieszkańców, częściowo oszczędnościami samorządów, a częściowo także troską o zwierzęta. Dobrze wiemy, że szczególnie psy, bardzo źle znoszą huk wystrzałów. Ford znalazł na to sposób i zaprezentował swoją innowację. Oto Cicha buda!

Cicha buda Ford

Może się wydawać, że Sylwester oraz Nowy Rok, nie może obejść się bez fajerwerków i wystrzałów. Jak się jednak okazuje, da się świętować i bez nich. Wiele większych miast w tym roku ma tak właśnie robić. Zapewne ucieszy to duże grono właścicieli psów, którzy odetchnęli z ulgą na samą myśl o tym, że ich towarzysze będą się mniej stresowali. Dla zwierząt to naprawdę przerażające doświadczenie i wie o tym także Ford.

Cicha buda od Forda

Ford, a raczej jego dział marketingu, wpada czasem na świetne pomysły. W zeszłym roku stworzono prototyp kołyski dla małych dzieci, który miał pomóc im w zasypianiu. Produkt skonstruowano wtedy tak, żeby kołyska lekko się kołysała, naśladując tym samym podróż samochodem. Jak wiadomo, niektóre niemowlęta lepiej wtedy zasypiają. Ford był wychwalany za ten koncept, ale sam produkt nigdy do sprzedaży nie trafił. Służył jedynie promocji samochodu, choć zapewne wiele osób chciałoby, żeby dało się kupić taką kołyskę. Czy projekt budy także czeka taki sam los? Zapewne tak, a wielka szkoda, bo jest świetny.

Cicha buda od Forda to koncept, który powinien spodobać się każdemu właścicielowi czworonoga. Nie dość, że wizualnie prezentuje się wprost obłędnie, to jeszcze właściwości tego wynalazku są od razu zauważalne. Przynajmniej dla psów. Na czym opiera się Cicha buda od Forda? Oprócz tego, że buda została odpowiednio wygłuszona, w środku znajdują się także specjalne głośniki. Te mają tłumić dźwięki dobiegające z zewnątrz. Redukcja hałasu podczas sylwestrowej nocy to coś, co na pewno docenią czworonogi, ale i ich właściciele.

Jak to działa?

Cicha buda ma w środku zamontowane głośniki, które emitują dźwięki o odpowiedniej częstotliwości tak, by zniwelować wybrany rodzaj hałasu. Oczywiście w samochodach od Forda także takie rozwiązanie się pojawiło, co tłumaczyłoby, dlaczego powstała tego typu buda. Normalnie o tego typu dodatku pisałby tylko branżowe pisma, a o budzie zapewniającej psom spokój, piszą wszyscy. Wątpimy w to, żeby Ford zdecydował się na masową produkcję tego typu bud. To zwyczajnie nie ich „target”, ale może przynajmniej udostępnią technologię komuś, kto by się takiego zadania podjął.

Kołyska imitująca podróż samochodem została już niemal zapomniana i zapewne to samo stanie się z budą. Wielka szkoda, że tego typu pomysły stają się jedynie przekaźnikiem reklamy, a finalnie niczemu nie służą. Być może jednak się mylimy, a Ford zdecyduje się na wyprodukowanie kilku sztuk tego typu rozwiązania. To chyba jednak tylko płonne nadzieje.

Gadżety technologiczne znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Forg / YouTube / TheVerge

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...