Ciemny motyw

Ciemny motyw w Messengerze prawie gotowy

O tym, że nadchodzący Messenger 4 będzie obsługiwał ciemny motyw interfejsu, mówiło się od dawna. Trwające testy dobiegają właśnie końca i część użytkowników komunikatora może korzystać już trybu Dark Mode.

Użytkownicy smartfonów oraz komputerów osobistych coraz częściej domagają się możliwości korzystania z aplikacji obsługujących ciemny motyw kolorystyczny. Nie inaczej jest z Messengerem, który ma już wkrótce otrzymać tryb Dark Mode. Testy dobiegają końca.

Ciemny motyw w Messengerze

Zacznijmy od Messengera 4, bo właśnie w nim miał pojawić się ciemny motyw interfejsu. Otóż aktualizacja trafiła do użytkowników komunikatora już w listopadzie, ale po kilku godzinach wygląd aplikacji wrócił do poprzedniego stanu.

To właśnie “czwórka” miała otrzymać w późniejszym terminie tryb Dark Mode. Niestety, po szumnych zapowiedziach nastąpiła cisza. Ta trwała aż do dziś, kiedy użytkownicy zaczęli zgłaszać dostępność ciemnego motywu w Messengerze. Okazuje się, że nowość jest już na końcowym etapie testowym. Ficzer uruchamiany jest na wybranych rynkach, zaś sama aktualizacja odbywa się po stronie serwera.

Potrzebny czy nie?

Do ciemnej kolorystyki interfejsu mam stosunek zmienny. Niemniej, uważam, że sprzyja on intensywnej pracy wymagającej skupienia. Nie rozumiem za to zachwytu nad trybem Dark Mode w aplikacjach mobilnych. Rozwiązanie zwyczajnie do mnie nie przemawia. Co innego, jeśli tryb dotyczyłby każdego elementu systemu. Niestety, dziś są to jedynie wybrane aplikacje i w tym kształcie działa to średnio.

Źródło: Android Police

Grafika: Facebook

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...