Co ma do zaoferowania użytkownikowi nowy Firefox?

Jak się okazuje, zaproponowano kolejną, nieco zmienioną wersję przeglądarki Firefox. Zaktualizowana wersja, czyli Firefox 32, nie wiązała się z jakimiś ogromnymi zmianami, jednakże wprowadzono kilka uproszczeń.

Pierwszym z nich, co od razu rzuca się w oczy, jest odmieniony nieco interfejs. Ukazuje on nam m.in. takie informacje, jak: miejsce, nazwa użytkownika, zapamiętane hasła. Ponadto, wprowadzono kilka nowych opcji do wyszukiwarki, jak specjalny przycisk umożliwiający dodawanie większej ilości pól, które zostały pierwszy raz użyte czy takich, które są często używanymi.

Użytkownicy w dowolnym momencie mają możliwość usunięcia jednego lub kilku haseł, po wybraniu odpowiedniej opcji. Kliknięcie prawym klawiszem myszy pozwala natomiast na skopiowanie wybranej nazwy użytkownika lub hasła.

Nowy menadżer haseł może zatem zadowolić niektórych użytkowników, ale bardziej wymagający nadal odczują niedosyt związany z brakiem bardziej zaawansowanych opcji, jak sporządzanie notatek czy bezpieczniejsze opcje szyfrowania. Z drugiej jednakże strony, menadżer haseł jest zintegrowany z przeglądarką, dlatego nie trzeba instalować żadnych dodatkowych wtyczek czy aplikacji.

Istnieje możliwość pobrania Firefox 32, jednak oddanie w pełni sprawdzonej i stabilnej wersji nastąpi dopiero na początku września. Może jeszcze nieco zmienić się szata graficzna, mogą pojawić się lub zniknąć jakieś opcje – wiele zależy od spostrzeżeń użytkowników, dlatego warto pisać, jeśli mamy jakieś propozycje zmian…

Źródło: www.mozilla.org

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...