You are here
Co wiemy o Galaxy Note 5… News 

Co wiemy o Galaxy Note 5…

Samsung przyzwyczaił już użytkowników do wypuszczania jednocześnie dwóch wersji flagowych modeli – zwykłej oraz z zakrzywionym ekranem. Kolejnym smartfonem południowokoreańskiego producenta, który nie wyłamie się z tej reguły, będzie zapewne „Galaxy Note 5”.

W przypadku nowego „Note’a” wersja z zakrzywionym ekranem może się znacznie różnić od jej „zwykłego” brata. Sukcesor „Galaxy Note Edge’a” być może będzie wyposażony w podwójnie zagięty ekran, a jakby tego było mało, specyfikacja techniczna „piątki” w wersji normalnej oraz edycji zakrzywionej ma się różnić. Do informacji tych dotarły źródła serwisu „SamMobile”, które zdążyły nas przyzwyczaić do tego, iż są wiarygodne.

Do tej pory chodziły słuchy, iż „Note 5” pojawi się w jednej wersji z płaskim wyświetlaczem posiadającym rozdzielczość 2K lub 4K o rozmiarze powyżej 5 i pół cala. Sercem urządzenia miałby być nowy i przełomowy układ „Exynos 7422” (łączący w sobie procesor, RAM, pamięć wewnętrzną i moduł LTE). Inne źródła sugerują z kolei, iż „Samsung” chce zamontować w omawianym modelu układ „Exynos 7430”, a ekran AMOLED znajduje się jeszcze w fazie testów i nie wiadomo, które rozwiązanie na ten moment przypadnie bardziej do gustu Koreańczykom.

Wspomniany wcześniej portal „SamMobile” donosi zupełnie o czymś innym. „Project Zen” (tymczasowo pod taką nazwą funkcjonuje „Edge”) wyposażony zostanie, jak już pisałem w pierwszym akapicie, w podwójnie zakrzywiony ekran Super AMOLED o przekątnej 5,4 lub 5,5 cala, obowiązkowo rysik S-Pen, 16 GB wbudowanej przestrzeni na dane oraz 6-rdzeniowy „Snapdragon 808”.

Jedyne co łączy „Samsunga Galaxy Note’a” z wersją „Edge” to data debiutu rynkowego obu telefonów, które na półki sklepowe trafić mają prawdopodobnie we wrześniu.

Najnowsze produktu „Samsunga” znajdziecie w naszym e-sklepie.

Źródło: cnet, phonearena

Related posts

Leave a Comment