Coleco Chameleon – co to jest?

Coleco Chameleon to kolejny projekt na Kickstarterze, mający ruszyć 26 lutego 2016 roku, a który skierowany jest do graczy pamiętających dawne czasy. Od początku pojawienia się o nim informacji wzbudza jednak kontrowersje, a fani sprzętów retro nie szczędzą mu słów krytyki.

Patrząc na pierwszy człon nazwy nowej konsoli spodziewalibyśmy się następczyni ColecoVision. Czytelnikom, którym ta nazwa nic nie mówi, należy się garść wyjaśnień. Stworzona przez Coleco Industries platforma nie odegrała w historii wirtualnej rozgrywki znaczącej roli, a w Polsce przeszła w zasadzie bez echa. Swoją świetność przeżywała w latach 1982-1985. Powstała na nią bardzo mała liczba gier, z których wartym wymienienia tytułem był Donkey Kong, oczywiście na licencji Nintendo. Mając za rywalkę Atari 2600 ColecoVision szybko przestała się liczyć jako gracz na rynku konsolowym.

Pojawiła się konsola Coleco Chameleon i pierwszą rzeczą, jaka nie spodobała się miłośnikom, okazał się wygląd urządzenia. Tak, wygląda ona identycznie jak Atari Jaguar, czyli jedna z najbardziej pożądanych przez graczy platform. Ba, nawet cartridge ma ten sam kształt, co nośnik gier na tę konsolę. Biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie Atari przyczyniło się do porażki ColecoVision na rynku, jest to, delikatnie mówiąc, kontrowersyjna decyzja.

To jeszcze nie wszystko, czym Retro Video Game Systems (pomysłodawca projektu) chce nas zaskoczyć. Na Coleco Chameleon zagramy w… gry z Atari 2600. Da nam to około 300 tytułów.

http://www.youtube.com/watch?v=cGEHWeSyPUM

Ktoś może spytać, ile Coleco jest w Coleco Chameleon. Niewiele, bo podobieństwo ogranicza się jedynie do kolorowego napisu na konsoli. Czym zatem ma być nowa platforma? Obawiam się, że jej jedynym celem jest wyciągnięcie pieniędzy z kieszeni fanów. Sama konsola ma dużą szansę na to, by zniknąć z rynku szybciej niż ColecoVision.  

Więcej informacji: Retrovgs

_____________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku. 

 

 

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...