Commuter Trucker

Commuter Trucker, czyli inteligentna kurtka Levi’s trafia na rynek

Levi’s wprowadził do swojej oferty sprzedażowej nową kurtkę Commuter Trucker, którą cechują smart funkcje. Czy inteligentne okrycie wierzchnie zrobi na fanach nowych technologii wrażenie? Wątpię, dlatego tez postaram się możliwie klarownie wyjaśnić powody swojego podejścia do tematu.

Commuter Trucker

Rynek technologii ubieralnych puchnie, przez co dziś możemy w poszukiwaniu upragnionego gadżetu przebierać spośród dziesiątek urządzeń z segmentu wearables. To dobrze, każdy ma szansę na dopasowanie pod swoje wymagania całego setupu, wszak, choć smartfon stanowi centrum naszego elektronicznego życia, bez dodatkowych sprzętów nie byłby aż tak wygodny. Tak przynajmniej “krzyczą” do nas reklamy emitowane w telewizji, bannery w serwisach internetowych oraz opłaceni influencerzy. Do gry o swój kawałek “ubieralnego” tortu dołączają również firmy stricte nietechnologiczne, na przykład należące do przemysłu tekstylnego, jak Levi’s…

Commuter Trucker od Levi’s

O Commuter Trucker pisaliśmy już dawno, ale była to jedynie mglista zapowiedz premiery kurtki, w której próżno było doszukiwać się konkretów. Dziś o rzeczonym okryciu wierzchnim wiemy już w zasadzie wszystko, ale nie jest to niestety informacja pozytywna. Nie w moim mniemaniu.

Na początek fakty. Kurtka jest typowym produktem firmy Levi’s i łatwo odróżnić ją od konkurencyjnych produktów. Wzornictwo linii uznawane jest za sprawdzone i cieszy się popularnością wśród klientów. Nic więc dziwnego, że inteligentna technologia trafiła właśnie do tegoż produktu. Kurtkę wyposażono w specjalny nierzucający się w oczy system gestów, którymi użytkownik może obsługiwać swojego smartfona. Początkowo ubranie, bo nim w istocie jest Commuter Trucker ,tworzone było z myślą o rowerzystach, którzy w celu korzystania z nawigacji, obsługi połączeń głosowych tudzież tekstowych nie musieliby wyjmować smartfona z kieszeni. Sprytne, dlatego też docelowa grupa odbiorców bardzo szybko rozrosła się i dziś możemy już powiedzieć, że Commuter Trucker jest produktem dla “wszystkich”. Pytanie tylko, czy “wszyscy” zechcą wydać na dość ograniczone możliwości kwotę równą 350 dolarom.

Cena, możliwości i spóźniona reakcja

Commuter Trucker będzie w moim odczuciu wielkim niewypałem i nie mam tu na myśli całego segmentu wearables, a jedynie produkt firmy Levi’s. Rynek urządzeń ubieralnych rozrasta się i CT od Levi’s jeszcze rok lub dwa lata temu mogło pozamiatać na owym rynku. Dziś tytułowy model jest za drogi, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości, jakie oferuje. Kwota 350 dolarów daje nam przy zastosowaniu bezpośredniego przelicznika 1260 złotych, które to po dodaniu podatków i innych opłat wzrosną o mniej więcej 200–300 złotych. Czy za kurtkę, będącą namiastką inteligentnego urządzenia zapłacilibyście równowartość nowego smartfona średniej klasy lub wysokiej klasy smartwatcha? Ja nie.

Kurtka Commuter Trucker obsługuje jedynie cztery gesty i do jej działania potrzeba zewnętrznej aplikacji, która “nadzoruje” połączenie. W podobnej kwocie możemy nabyć inteligentny zegarek wysokiej (jak na smartwatch) klasy i wspomniane cztery gesty będą skromnym ułamkiem realnych możliwości smart czasomierza. Gdzie więc opłacalność zakupu kurtki od Levi’s? Ja jej nie dostrzegam.

Jeśli jednak uprzecie się na zakup wspomnianego okrycia wierzchniego, koniecznie odwiedźcie TEN adres. Z udostępnionych tam materiałów dowiedzie się w zasadzie wszystkiego. Dajcie znać, czy zdecydowalibyście się na zakup innowacyjnej kurtki firmy Levi’s.

Źródło: TheVerge, Levi’s

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...