CyanogenMod Installer coraz bliżej – ruszyły testy

CyanogenMod jest niewątpliwie najpopularniejszą i najstabilniejszą modyfikacją czystego Androida. Liczba użytkowników CM stale rośnie i jest już porównywalna z tą jaką może pochwalić się Windows Phone. Niestety, instalacja dotychczas nie należała do najprostszych… aż do teraz.

CyanogenInstalator750x300

W minionym tygodniu Cyanogen Inc. ogłosiło, że pracuje nad specjalnym instalatorem swojego oprogramowania. Cały proces „wgrywania” ma być maksymalnie uproszczony i nie sprawiać trudności nawet osobie o znikomej wiedzy na temat oprogramowania smartfonów.

Redaktorzy serwisu Andridpolice przetestowali wersję testową instalatora i podzielili się z czytelnikami wrażeniami.

nexusae0 Screenshot 2013-09-28-11-06-28 thumbnexusae0 Screenshot 2013-09-28-11-06-34 thumb

Osoby chcące przetestować na własnej skórze aplikację powinny pobrać CyanodenMod App Installer, który znajduje się pod adresem beta.get.cm. Niestety, obecnie jest on zabezpieczony hasłem dla testerów.

http://www.youtube.com/watch?v=cpQcagqfV_M

Po pobraniu Installera na PC należy postępować zgodnie z instrukcjami. Cały proces odbywa się automatycznie, a jedyne co musi zrobić użytkownik to podpiąć urządzenie i klikać „dalej”. Na tę chwilę liczbą modeli obsługiwanych przez aplikację jest uboga, lecz do czasu wydania wersji stabilnej powinna znacznie wzrosnąć.

nexusae0 image thumb55

Na portalu społecznościowym Google + można znaleźć opinie osób, którym było dane przetestować nowy sposób instalacji. Poza nielicznymi błędami, na próżno szukać tutaj negatywnych wpisów. Prostota obsługi z pewnością zachęci większe grono osób do korzystania z ”alternatywnego” oprogramowania Android.

Źródła: Androidpolice, Koushik Dutta (profil Google +)

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...