Czerwony ptak oraz korona Saurona – CD Projekt RED prezentuje nowe logotypy studia oraz gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Logo studia CD Projekt RED pozostawało niezmienione od początku istnienia firmy… Po 10 latach nadszedł jednak czas na zmiany.

 

W logo studia od teraz widnieć będzie REDbird. Symbolizować on ma kluczową cechę CD Projekt RED oraz tworzącego go zespołu pracowników, a mianowicie nieokiełznanej energii oraz pasji do tworzenia gier.

„W pewnym sensie jesteśmy rebeliantami i tak jak oni – jesteśmy wolni. Zupełnie jak ptaki. Północny Kardynał (lub REDbird) uosabia te przymioty, które identyfikują nas w branży gier wideo i nadają naszej działalności charakter: niezależność i niezłomność. Staramy się wznosić na wyżyny, mierzymy zaś jeszcze wyżej.” – powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED. –  „Kolor czerwony, z którym tak silnie jesteśmy kojarzeni, współdzielimy z jeszcze jedną istotą: Rarógiem. Pojawiającym się w słowiańskich legendach ognistym ptakiem, mającym przynosić ludziom szczęście oraz pomyślność. I tak jak w nim, i w nas drzemie ogień, źródło siły, pasji, kreatywności. Wszystkiego, co pozwala nam na tworzenie erpegów będących sercem przyświecającej nam filozofii”.

Podsumowując, od 14 maja br. „ognistoczerwony ptak” staje się oficjalnie nowym elementem logotypu warszawskiego studia i od tej pory towarzyszyć będzie wszystkim publikowanym przez CD Projekt RED materiałom. Inspirację dla twórców stanowił Północny Kardynał. Pomysłodawcom kojarzy on się bowiem z Rarógiem – występującym w słowiańskich podaniach ognistym ptakiem, który zwiastować miał ludziom szczęście oraz pomyślność.

Lekkiej modyfikacji doczekał się również najnowszy Wiedźmin. W logotypie Dzikiego Gonu doszukamy się teraz maski przywodzącej na myśl jednego z przywódców Gonu – Eredina.

Choć sama wiadomość nie jest może znacząca, to loga ekip deweloperskich mają spore znaczenie dla odbiorców. Niektóre wzbudzają śmiech, inne podziw, czy niekiedy politowanie. Jedno jest pewne mogą zostać zapamiętane, a rozpoznawalność marki znacząco wzrosnąć. Na to, w którą stronę pójdzie grafika polskiego studia, będziemy musieli chwilkę poczekać.

Sama trzecia odsłona przygód Geralta nastąpi w lutym przyszłego roku, a gra ukaże się na: PC, PlayStation 4 i Xbox One.

http://www.youtube.com/watch?v=Iok-3IU2_vc

Więcej informacji o produkcji znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Źródło: CDP.pl

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...