galaxysSlide

Czujniki w Galaxy S5 – dzięki nim urządzenie jest naprawdę „smart”

Flagowiec południowokoreańskiego producenta został wyposażony w aż 10 różnych czujników zwiększających funkcjonalność smartfona. Przyjrzyjmy się im bliżej…

galaxysSlide

Inteligentne telefony od dawna posiadają wbudowane czujniki takie jak: czujnik światła, zbliżeniowy, żyroskop, czy akcelerometr, przez co ich obecność w topowym urządzeniu Samsunga nie dziwi. Koreańczycy poszli jednak o krok dalej i dodali do czterech wymienionych, aż sześć nowych sensorów:

Czujnik tętna

Rozwiązania nie jest nowe, a jego działanie nie należy do skomplikowanych procesów. Pomiar tętna uzyskujemy za pomocą diody LED oraz wbudowanego w telefon aparatu fotograficznego. Wystarczy przyłożyć palec do lampy doświetlającej oraz „oka” kamery, a odpowiedni algorytm zrobi resztę za nas. Jak? Obliczy szybkość przepływu czerwonych krwinek przez naczynia krwionośne palca, dzięki czemu uzyska liczbę uderzeń serca na minutę.

Czujnik jest zintegrowany z aplikacją S Health, dzięki czemu wyniki mogą być regularnie śledzone.

Czytnik linii papilarnych

Działania wspomnianego sensora nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Skupmy się za to na jego zastosowaniach. Dzięki pomiarowi biometrycznemu możemy zabezpieczyć nasze urządzenie przed odblokowaniem przez niezaufane osoby. To jednak nie wszystko, gdyż dzięki współpracy z serwisem PayPal użytkownicy z 26 krajów mogą potwierdzać różnego typu płatności za pomocą własnego odcisku.

Czujnik ciśnienia atmosferycznego

Dzięki niemu będziemy mogli z jeszcze większą dokładnością zmierzyć ilość spalanych podczas wysiłku kalorii.

Czujnik Hala

Nie jest to niczym przełomowym, a jego działanie ogranicza się do wybudzania/gaszenia ekranu podczas zamykania „klapki”.

Czujniki Geomagnetyczny oraz gestów

Pierwszy z nich zwiększa precyzję przy określaniu położenia. Drugi zaś skupia się na obsłudze urządzenia za pomocą gestów.

Jak myślicie… Czy obecność wyżej wymienionych sensorów ma znaczący wpływ na komfort korzystania ze smartfona?

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...