You are here
Czy backup danych da się przeprowadzić w kwadrans? artykuły 

Czy backup danych da się przeprowadzić w kwadrans?

Czy można odzyskać z backupu kilka terabajtów danych w 15 minut? Chociaż polscy użytkownicy mają tę możliwość już od 4 lat, to dla części sceptyków wciąż pozostaje ona “marketingową bajką”. Być może już niedługo, bo dostawca technologii szybkiego przywracania zamierza udowodnić, że naprawdę działa ona jak w zegarku.

Bakcup danych Slide

Odwieczne pytanie z pogranicza księgowości i psychologii stresu: ile realnie kosztuje firmę przestój (tu wpisz czas) w pracy działu IT? Bez pytań pomocniczych – np. o dzienne obroty firmy i liczbę stanowisk dotkniętych przestojem – udzielenie prawidłowej odpowiedzi jest niemożliwe. Liczenie potencjalnych strat pociąga jednak tak wiele osób, że w sieci znajdziemy nawet tzw. kalkulatory downtime’u. Po wpisaniu kilku informacji obliczą nam z grubsza koszty wymuszonej pauzy w pracy. Pytanie nr 2: ile najkrócej trwa taki przestój? Jeśli wierzyć twórcom tych kalkulatorów – co najmniej 1 godzinę, przy czym realnie powrót do pracy w ciągu 60 minut jest wariantem najbardziej optymistycznym. Zwłaszcza, jeśli na naprawę niesprawnej bazy danych administrator bukuje w kalendarzu “wtorek i noc z wtorku na środę”.

Firma „ANZENA” przypomina, że pierwsze minuty – a dokładnie pierwszy kwadrans –- po awarii mogą wyglądać zupełnie inaczej. Tyle wystarczy, by technologią „HeadStart Restore” dostępną w rozwiązaniach „StorageCraft ShadowProtect SPX” przywrócić z backupu nawet kilka TB danych i zakończyć awarię. W kontekście godzin, dni, a czasem tygodni jako miar czasu od lat kojarzonych z przestojami 15 minut pauzy w pracy może wyglądać na “za dobre, by było prawdziwe”. Polski dostawca rozwiązań „StorageCraft” jest tego świadom, dlatego zachęca klientów do samodzielnego zmierzenia czasu przywracania backupu.

Cele inicjatywy? Przekonanie dyrektorów i administratorów do usunięcia kalkulatorów downtime’u z ulubionych zakładek przeglądarki. A jeśli są do nich mocno przywiązani – niech znajdą taki, w którym czas przestoju można podawać nie w dobach czy godzinach, ale w minutach.

Źródło: Anzena

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment