You are here
Czy Firefox OS odniesie sukces w Polsce? mobile 

Czy Firefox OS odniesie sukces w Polsce?

Wraz z pojawieniem się Alcatela One Touch Fire w ofercie T-Mobile, zaczęły się rozważania na temat tego, czy nowy system od Mozilli ma szansę zdobyć popularność w naszym pięknym kraju. Odpowiedź nie jest prosta, jednak postaramy się przedstawić wam argumenty za i przeciw.

firefoxOS750x300

Głównym bodźcem mogącym zaważyć na decyzji o zakupie smartfona z liskiem na pokładzie jest cena. Urządzenie możemy nabyć w salonie, na bardzo korzystnych warunkach (399zł) bez zobowiązań. Trzeba przyznać, że w tej cenie, bardzo ciężko znaleźć lepszą słuchawkę, pracującą pod kontrolą konkurencyjnych systemów.

Przeglądarka internetowa Mozilla Firefox cieszy się ogromną popularnością i zaufało jej miliony użytkowników. Z tego też powodu nowy system powinien mieć znacznie łatwiej w kwestii zdobywania klientów.  

Niestety patrząc na specyfikację urządzenia można czuć się zawiedzonym i pełnym obaw o to, czy podzespoły tutaj zastosowane zdołają „uciągnąć” całe oprogramowanie. Podobnie wyposażone smartfony z Androidem na pokładzie nie grzeszą niestety wydajnością, lecz w przypadku FF OS ma być inaczej. Jak to wygląda w praktyce? Przekonamy się z czasem, kiedy w sklepie pojawi się większa liczba aplikacji.

Tych na chwilę obecną co prawda nie brakuje, lecz są to aplikacje webowe, tak więc pozbawione wielu funkcjonalności. Lecz nie oszukujmy się, Firefox ma być systemem oferowanym w telefonach za złotówkę, czyli popularnych zetafonach. Zazwyczaj użytkownicy takowych nie należą do wymagających klientów i są w stanie przymknąć oko na pewne niedoskonałości.

Biorąc pod uwagę grupę konsumentów w jakich celuje Mozilla, sukces nowego systemu jest bardzo prawdopodobny. Osobiście trzymam kciuki, gdyż na rynku urządzeń mobilnych brakuje kolejnego gracza. Czy myślicie, że Firefox OS dołączy do wyścigu?

Related posts

Leave a Comment