OnePlus TV

Czy OnePlus TV zatrzęsie rynkiem inteligentnych telewizorów?

Firma OnePlus zamierza poszerzyć swoje portfolio produktowe o urządzenie z segmentu smart TV. One Plus TV, bo tak ma nazywać się sprzęt, będzie sensowną cenowo alternatywą dla setupów obecnych gigantów branży. Producent podkreśla, że najważniejszą cechą urządzenia będzie symbioza ze smartfonem oraz inteligentne funkcje.

OnePlus TV

Smartfony OnePlus na dobre zakorzeniły się w świadomości fanów elektroniki mobilnej. To urządzenia o więcej niż rozsądnym stosunku jakości do ceny. Za kwoty często o połowę niższe otrzymujemy flagowy sprzęt, który możliwościami zawstydza lwią część konkurencji. Chińska marka bywa niestety słabo rozpoznawalna wśród przeciętnych, mniej obeznanych z technikaliami konsumentów. Czy plan wprowadzenia do sprzedaży zupełnie nowego urządzenia poprawi tę sytuację?

OnePlus TV już w 2019 roku

Na blogu OnePlusa możemy przeczytać następujący komunikat:

We want to bring the home environment to the next level of intelligent connectivity. To do this, we are building a new product of OnePlus’ premium flagship design, image quality and audio experience to more seamlessly connect the home.

We call it: OnePlus TV. — Pete Lau, Ceo OnePlus

Wypowiedź jest nieco enigmatyczna, ale dzięki rozmowie dla Buisiness Insider dowiadujemy się, że telewizor pojawi się na półkach sklepowych już w przyszłym roku. Sprzęt ma być rewolucyjny pod każdym możliwym kątem. Patrząc na to, co OnePlus osiągnął do tej pory, jestem skłonny uwierzyć w szumną zapowiedź. Niestety, najciekawsze funkcje, czyli inteligentne ficzery nie będą dostępne w OnePlus TV od startu sprzedaży. Zamiast tego, producent wprowadzi nowości w formie aktualizacji w najbliższych miesiącach i latach.

Zastanawiające jest jeszcze to, na jaką platformę postawi OnePlus. Logicznym wyborem wydaje się Android TV, jednak system ten boryka się z problemami braku stabilności. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na decyzję producenta.

Źródło: OnePlus

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...