Czy smartfon zastąpi przenośne konsole do gier?

Jeszcze kilka lat temu, chcąc zakosztować mobilnej rozrywki w postaci gier podczas podróży autobusem, byliśmy zmuszeni do zakupu przenośnej konsoli. Dzisiejsza technologia stosowana w smartfonach pokazuje, że takie PSP nie jest już potrzebne aby zagrać w interesujące tytuły na urządzeniu przenośnym.

pspsamsunggalaxy

Wraz z rozwojem systemów mobilnych, hardware montowany w słuchawkach uległ ewolucji. Wielordzeniowe procesory, wydajne układy graficzne oraz pamięć RAM porównywalna z tą  znaną z kilkuletnich komputerów klasy PC. Posiadając inteligentny telefon mamy możliwość zapoznania się z tytułami, jakie jeszcze do niedawna były dostępne jedynie na konsole stacjonarne oraz komputery.

Najlepsze jest jednak to, że owe urządzenie mamy zazwyczaj przy sobie podczas poruszania się po mieście, co jest równoznaczne z możliwością sięgnięcia po gry w każdej chwili.

Zakup interesującego nas tytułu jest banalnie prosty i możemy go dokonać w sklepie online z aplikacjami, a potrzebne jest tylko połączenie internetowe.

Konsola to niestety dodatkowy gadżet, a co za tym idzie nie zawsze będziemy mogli zabrać go w podróż. Gier nie umieścimy w całości na pamięci urządzenia co zmusi nas do targania ze sobą kolejnych nośników danych. Skoro już przy tym jesteśmy to jedyną możliwością nabycia nowej gry jest wycieczka do sklepu lub skorzystanie z wysyłki kurierem. Sklepy online z aplikacjami nie są dostępne dla przenośnych konsol. To spore utrudnienie, gdyż droga od zainteresowania nowym tytułem do chwili odpalenia go na urządzeniu znacznie się wydłuża.

Są oczywiście plusy konsol, jedną z nich jest pewność, że gra zadziała dobrze. Ponieważ jest zoptymalizowana pod dany hardware. Użytkownicy smartfonów borykają się z brakiem kompatybilności aplikacji z posiadanym sprzętem. Jeśli nawet gra zadziała na ciut starszym telefonie, nie możemy przewidzieć jak będzie z jej płynnością. Jednak brak konieczności wycieczki do sklepu w celu zakupu aplikacji potrafi złagodzić frustracje, która nasila się w chwili ujrzenia niskiej liczby FPS’ów na ekranie smartfona podczas rozrywki.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tytułowe pytanie. Oba narzędzia służące do rozrywki mają swoje wady i zalety. Jeśli nie przeszkadza Ci „dźwiganie” kolejnego sprzętu to zdecydowanie polecamy konsole, ze względu na stabilność i płynność. Dla osób starających się ograniczyć do minimum ilość posiadanych podczas podróży przedmiotów lepszym rozwiązaniem będzie smartfon.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...