Czym jest Revelmode i co ma z tym wspólnego PewDiePie?

 

Serwisy streamingowe i YouTube urosły znacznie bardziej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Za ich sukcesem stoi, oczywiście, technologia oraz marketing, ale nie sposób przecenić wkładu poszczególnych osób, który sprawił, że różnorodność treści zależy tylko i wyłącznie od tego, kogo zdecydujemy się oglądać.

Charakter i unikalne cechy contentu tworzonego przez poszczególne „gwiazdy” YT i streamingu zdaje się doceniać Disney, angażując się w przedsięwzięcie stworzenia sieci do dystrybucji treści razem ze znanymi osobistościami pokroju PewDiePie oraz Markipliera.

Niewiele wiadomo obecnie o charakterze Revelmode – wiemy, że będzie to strona lub zespół stron, który pozwoli znanym youtuberom tworzyć i dystrybuować materiały swojej produkcji. Sam PewDiePie w ogłoszeniu zapowiadającym nadejście Revelmode mówi o tym, że to, do czego odnosi się jako „network/sieć” to bardziej forma współpracy i wspólnego sposobu publikacji. Obecnie, kanał PewDiePie jest jednym z największych na portalu YouTube – ma ponad 41 milionów subskrypcji i ciągle rośnie, w związku z tym wypadałoby zastanowić się czy Revelmode będzie miał coś wspólnego z YouTubem, czy też twórcy zdecydują się na własny hosting treści, w tym oczywiście filmów.

http://www.youtube.com/watch?v=XpOSIjd433Q

Jeśli Revelmode byłoby całkowicie samodzielnym projektem, niezależnym od serwisów hostingowych typu YT, to też należy pomyśleć, czy będzie płatny za pomocą subskrypcji i czy jego najważniejszym sposobem zarabiania będzie tworzenie potencjału do reklamowania określonych produktów. Sam PewDiePie mówi, że to komercyjny projekt oraz osoby zaangażowane lub myślące o zaangażowaniu stracą swój „hipster cred”, czyli potocznie mówiąc swoją hipsterską reputację, co wskazuje na pewnego rodzaju zależność.

Revelmode ma obracać się dookoła popkultury i tematów związanych z grami, czyli w zasadzie wszystkiego, czym do tej pory zajmowali się twórcy pokroju PewDiePie. Najbardziej zaskakującą częścią całego projektu, jest wsparcie finansowe ze strony Disneya, który od początku gotowy jest wspierać pracujących dla niego autorów. Już niebawem powinniśmy dowiedzieć się, jak będzie wyglądać Revelmode; na razie możemy zapisać się do newslettera i popatrzeć na witrynę zapowiadającą start „sieci” (niezależnie od tego jaką będzie miała formę) dla graczy.

Źródło: kotaku

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...