Dark mode na YouTube

Startuje dark mode na YouTube dla Androida. Dla niektórych

Przez wiele lat użytkownicy byli zmuszeni do tego, by oglądać wideo na YouTube w otoczeniu białego tła. Jakiś czas temu udostępniono możliwość przełączenia wersji przeglądarkowej na tryb ciemny. Teraz okazuje się, że niektórzy z użytkowników systemu Android, zaczęli dostawać dark mode na YouTube. Nie wszyscy, ale od czegoś trzeba zacząć.

Dark mode na YouTube

Tryb ciemny może wydawać się czymś, co nie jest istotne w codziennej pracy czy rozrywce, ale to nieprawda. Wystarczy raz przełączyć się na te ustawienia, a zobaczy się sporą różnicę. Dark mode potrafi znacznie ułatwić korzystanie z jakiegokolwiek serwisu, a w szczególności wtedy, kiedy robimy to w nocy.

Dark mode na YouTube

W pierwszej kolejności dark mode na YouTube pojawił się dla desktopów. Następni w kolejce byli użytkownicy systemu iOS. Wydawało się, że to tylko kwestia kilku dni, by taką samą możliwość dostali zwolennicy zielonego robota. Tymczasem po dziś dzień, mało kto ma możliwość skorzystania z trybu ciemnego na swoim smartfonie. Zaczęło się to jednak zmieniać, bo niektórzy z użytkowników zaczęli niespodziewanie dostawać dark mode. Prawdopodobnie to początek większych zmian.

Niestety Google nie udostępniło żadnej informacji na temat tego, kto i kiedy dostanie w końcu możliwość korzystania z tego rozwiązania. Wydaje się, że albo po cichu zaczęto wypuszczać aktualizacje dla poszczególnych regionów lub po prostu gigant testuje rozwiązania na wyselekcjonowanej grupie użytkowników. Nowa funkcja ma być ponoć aktywowana w ten sam sposób, co na urządzeniach z iOS. Wystarczy wybrać odpowiednią funkcję z menu ustawień. Dodatkowo powinno pojawiać się także okienko informujące nas, że aplikacja posiada nowe funkcje.

Czemu tak długo?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo wydaje się, że implementacja takiego rozwiązania na urządzenia z Androidem powinna być łatwa. W końcu to tylko zmiana koloru, ale jak widać, kryją się za tym jakieś większe problemy. Zapewne jest to spowodowane tym, że wielu użytkowników systemu Android pracuje na różnych jego wersjach z różnymi nakładkami. Aplikacja YouTube może i działa niezależnie od nich, co jednak nie oznacza, że nie będzie w ten sprawiała problemów.

Google z pewnością wypuści w końcu dark mode na YouTube, ale niestety nie wiadomo jeszcze kiedy. Dajcie znać, czy wasza aplikacja ma już możliwość przełączenia.

Smartfony, na których zainstalujecie każdą aplikację, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: AndroidPolice

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...