Darmowe terminalne płatnicze

Darmowe terminale płatnicze dla polskich przedsiębiorców. Program Polska Bezgotówkowa to genialna inicjatywa

Mieszkańcy mniejszych miejscowości bardzo często spotykają się z brakiem możliwości regulowania rachunków za pomocą płatności kartą lub smartfonem. Przedsiębiorcy, szczególnie ci mniejsi, tłumaczą klientom, że korzystanie ze wspomnianej technologii wiąże się z dodatkowymi kosztami, na które sklepy nie mogą sobie pozwolić. Rozwiązaniem mogą okazać się darmowe terminale płatnicze, o które mogą ubiegać się polscy przedsiębiorcy. Wyjaśniamy zasady działania programu.

Darmowe terminale płatnicze

Kiedy mieszkałem w Warszawie, problem zdawał się dla mnie nie istnieć. Rzadko kiedy używałem gotówki, ciesząc się płatnościami kartą, a nawet telefonem. Mieszkając w mniejszej miejscowości, przekonałem się, że dostęp do zdawałoby się pozornie podstawowych rozwiązań, jest utrudniony, a czasami wręcz niemożliwy. Pytając właścicieli sklepów o powody braku wdrożenia terminali płatniczych, otrzymałem odpowiedź sugerującą, że problemem są pieniądze. Pieniądze, jakie trzeba przeznaczyć na terminale oraz dodatkowe opłaty za transakcje. Dzięki inicjatywie wydawców kar płatniczych, agentów rozliczeniowych, banków oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii skala problemu może ulec zmniejszeniu.

Darmowe terminale płatnicze

W ramach programu przedsiębiorcy mogą otrzymać na okres 12 miesięcy dwa darmowe terminale płatnicze. Pierwszy stanowi klasyczną konstrukcję i będzie trzeba zwrócić go po roku lub wybrać opcję dzierżawy. Drugi terminal to nowoczesny model SMART D220 z dotykowym ekranem realizujący płatności standardowe, bezprzewodowe, a nawet BLIK. Po 12 miesiącach sprzęt przechodzi na własność przedsiębiorcy. Oczywiście, w pierwszym roku prowizje za transakcje nie są w ogóle pobierane.

Potrzeby rynku skłoniły nas do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą nam na dotarcie do jak największej liczby przedsiębiorstw potencjalnie zainteresowanych Programem Polska Bezgotówkowa, stąd współpraca z liderami – PKO Bankiem Polskim, Pocztą Polską oraz Orange– mówi Joanna Seklecka, Prezes eService.

W ramach umowy z naszymi partnerami w Koalicji na rzecz Polski bezgotówkowej, przedsiębiorcy, którzy chcą otrzymać darmowy terminal, będą mogli przystąpić do Programu zarówno przez specjalnie stworzoną stronę BEZGOTOWKI.PL, jak i w oddziałach banku, salonach operatora komórkowego, czy też placówkach pocztowych i u swojego listonosza – dodaje Seklecka.

Jak dołączyć do programu?

W programie można wziąć udział tylko raz. Darmowe terminale płatnicze mogę otrzymać firmy, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystały z własnego terminala płatniczego. Po udaniu się na stronę bezgotówki.pl wystarczy dokonać stosownej rejestracji, po której konieczne będzie podpisanie umowy. Jednym z warunków uczestnictwa jest konieczność oznaczenia sklepu, w którym pojawią się darmowe terminale płatnicze. Grzech nie skorzystać.

Źródło: EService

4 komentarze

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...