Days Gone będzie epickie

Odkąd na konferencji Sony w zeszłym roku pokazano krótki fragment rozgrywki Days Gone, wielu fanów elektronicznej rozrywki z niecierpliwością oczekiwało nowych informacji. Teraz wiemy już trochę więcej i zapowiada się, że Days Gone będzie epickie.

W najnowszym numerze Games Informer ukazał się artykuł, który rozwiewa choć część z wątpliwości, które pojawiły się po wspomnianej wcześniej prezentacji. Na 14 stronach zaprezentowano wrażenia z rozgrywki i informacje, które tylko zaostrzają apetyt. Wygląda na to, że w produkcji studia Sony Bend nic nie będzie tak oczywiste, jak moglibyśmy przypuszczać.

Days Gone będzie epickie

Głównym protagonistą przygody będzie Deacon St. John, którego ruchami będziemy sterowali w świecie zniszczonym przez apokalipsę. Akcja będzie osadzona na terenach Wybrzeża Północno-Zachodniego Stanów Zjednoczonych. Ludzkość została zdziesiątkowana przez zarazę, a zarażeni nazywani są po prostu „zarażonymi”. Jak widać, nie ma w tym większej filozofii.

Miejmy nadzieję, że fabuła będzie bardziej skomplikowana, niż tylko „przeżyj kolejny atak zombie”, ale to developerzy zapewne zostawią graczom do samodzielnego odkrycia. Deacon w tym pozbawiony złudzeń świecie nie będzie oczywiście bezbronny. Pojawi się szeroki asortyment broni do wyboru, możliwość walki wręcz oraz jazdy na motocyklu. Ten ostatni posłuży także do eliminacji przeciwników, co widać na nowym materiale video.

Co sprawia więc, że Days Gone będzie epickie? Ilość przeciwników z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Fragment rozgrywki, który wcześniej zaprezentowano pokazywał jedynie wycinek tego, co czekało będzie na posiadaczy PlayStation 4. Developer zapewnia, że liczba zombie będzie znacznie większa i czasem przyjdzie nam uciekać przed całymi hordami zombiaków. Dla ścisłości, grupa która goniła protagonistę na prezentacji liczył „tylko” pół tysiąca umarlaków!

Otwarty świat

Days Gone będzie miało oczywiście otwarty świat, gdzie będzie pięć dużych obozów. Deacon będzie mógł wchodzić w interakcje z ludźmi tam zasiedlonymi, a także eksplorować okolicę tak, jak tylko sobie wymarzymy. Będzie czas na polowanie, przejmowanie obozowisk i niszczenie zasadzek bandytów. Nasze aktywności przełożą się na odblokowywanie kolejnych umiejętności Deacona, a w tym szybkiej podróży, co przy otwartych lokalizacjach może okazać się wybawieniem. Pojawią się także retrospekcje, które powoli będą odsłaniały historię naszego bohatera i zapewne całego świata przedstawionego.

Będzie istniała także możliwość skorzystania z funkcji spowalniania czasu i modyfikacji broni oraz motocykla. To ostanie akurat nie wpłynie na rozgrywkę, ale z pewnością lekko ją ubarwi. Produkcja jest już przygotowywana od kilku lat, ale miejmy nadzieję, że nie utknie na zawsze w biurze Sony Bend. Daty oficjalniej premiery tytułu jeszcze nie ujawniono, ale prawdopodobnie będzie to już przyszły rok. Liczymy na to, że Days Gone spełni pokładane w nim nadzieję i nie skończy jako tytuł, który szybko się przechodzi i równie szybko zapomina.

Konsole, gry i akcesoria znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: GamesInformer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...