You are here
Death Stranding na PC – Kojima oficjalnie potwierdza nową wersję gry Gry pc 

Death Stranding na PC – Kojima oficjalnie potwierdza nową wersję gry

Stało się to, co podejrzewano od jakiegoś już czasu. Death Stranding na PC pojawi się w przyszłym roku i choć jeszcze nie podano oficjalnej daty premiery wiadomo już, że to nie Sony zajmie się dystrybucją produkcji. Co więcej wiadomo o jednej z najbardziej tajemniczych gier tego roku i jej nowym wydaniu?

Death Stranding na PC
Fot. Kojima Productions

Dalej niewiele wiadomo o tym, czym tak naprawdę ma być kolejna produkcja od Kojima Productions, czyli firmy założonej przez samego Hideo Kojima. Tytuł zapowiadany jest jako coś zupełnie nowego, co trudno nawet sklasyfikować czy przypisać do jakiegokolwiek gatunku, który jest już obecny na rynku. Do tej pory podejrzewano jedynie, że Death Stranding nie będzie tytułem ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 4, a teraz w końcu uzyskaliśmy na to oficjalne potwierdzenie. Kiedy posiadacze „blaszaków” mogą spodziewać się nowej gry u siebie?

Death Stranding na PC

Poprzez swoje konto na Twitterze, Kojima Productions ogłosiło, że Death Stranding na PC pojawi się wczesną wiosną 2020 roku. To wyjątkowo nieodległy termin, biorąc pod uwagę to, że przecież oficjalna premiera produkcji przewidziana jest na 8 listopada tego roku. Pierwsze recenzje mają pojawić się już na tydzień przed tą datą, kiedy to oficjalnie zostanie zniesione embargo. Widać więc, że Kojima Productions musiało mieć w planach wersję Death Stranding na PC już od dawna, bo to niemożliwe, żeby udało im się w tak krótkim czasie przygotować odpowiedni port na „blaszaki”. Czy to aby na pewno dobra decyzja ze strony producenta?

Death Stranding zapowiada się na tytuł, który może być albo ogromnym sukcesem albo porażającą porażką. Hideo Kojima przyzwyczaił swoich fanów (a może raczej wyznawców) do tego, że jego produkcje są… wyjątkowe. I o ile seria Metal Gear Solid w większości trzymała się ustalonych przez rynek ram, to już w Death Stranding zapowiada się na jazdę bez trzymanki. Fabuła jest mocno strzeżoną tajemnicą, a sam opis na oficjalniej stronie w sklepie Sony, nie zdradza praktycznie nic. Brzmi on tak:

„Staw czoło światu, który uległ całkowitej przemianie po Wdarciu Śmierci. Niosąc szczątki przyszłości w swoich rękach, wyrusz w podróż, by scalić zrujnowany świat – krok za krokiem. W rolach głównych Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Léa Seydoux i Lindsay Wagner.”

Co przyniesie Death Stranding?

Ciekawe jest to, że Death Stranding na PC nie pojawi się pod banderą Sony, ale 505 Games. To dość dziwna sytuacja, ale widocznie Japończycy stwierdzili, że Hideo Kojima jest na tyle genialnym twórcom, że muszą pójść z nim na pewne ustępstwa. Wcale by nas nie zdziwiło, gdyby okazało się, że wydanie jego dzieła na PC, było jednym z warunków podpisania umowy z Sony. To sprawia, że obie strony są zadowolone, a przynajmniej jedna z nich, bo przecież Sony na całym tym interesie może sporo stracić.

Premiera Death Stranding jest już bardzo blisko, a okres przedświąteczny sprzyja decyzjom zakupowym, które nie zawsze podyktowane są zdrowym rozsądkiem. Wielu graczy może jednak zdecydować się na to, by nową grę Kojimy kupić już w wersji na komputery osobiste, by cieszyć się lepszą jakością. Nie oszukujmy się, ale może się okazać, że wersja PC-owa, będzie po prostu wyglądała o wiele lepiej, niż na PlayStation 4. Przykładem tego może być Red Dead Redemption II, które także niedługo zaliczy swój debiut na PC. Pokazany przez Rockstar trailer wersji na PC sprawił, że opadły nam szczęki na podłogę. Oczywiście wcale nie musi tak być, ale na więcej szczegółów odnośnie wersji PC-towej, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Cóż, przyzwyczailiśmy się, że Hideo Kojima nie śpieszy się z oznajmianiem swoich decyzji całemu światu wtedy, kiedy on tego sobie życzy.

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Twitter Kojima Productions / Sony PlayStation / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment