instagram750x300

Direct – komunikator dla użytkowników Instagramu

Instagram cieszy się coraz większą popularnością. Nic, więc dziwnego, że twórcy postanowili zaimplementować dość niezbędną funkcję, a mianowicie komunikator tekstowy 1:1

instagram750x300

Nie jest to przełomowa zmiana, lecz zwyczajnie podążanie za konkurencją oraz oczekiwaniami użytkowników. Wymiana zdjęć za pośrednictwem portalu działa idealnie, podobnie jak wbudowane w aplikację filtry. Można by pomyśleć, że nic więcej do szczęścia nie brakuje. To dość mylne stwierdzenie.

Serwis społecznościowy, jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie skupiać określone grupy osób. Ciężko realizować to zadanie bez wbudowanego komunikatora, a korzystanie z zewnętrznych rozwiązań zwyczajnie burzy ideologie spójności usługi. Z tego też powodu Instagram zyskał komunikator „Direct”.

Na  oficjalnym blogu Instagrama możemy dowiedzieć się nieco więcej o nowej funkcji. Przede wszystkim od teraz użytkownicy zyskali możliwość wymiany wiadomości tekstowych oraz zdjęć z pojedynczymi osobami, a nawet osób (maksymalnie 15).

Według niektórych Direct może nawet zastąpić funkcję MMS, gdyż wysyłanie wiadomości „obrazkowych” stało się jeszcze prostsze niż dotychczas. Do mnie osobiście to nie przemawia i dalej wolę wykorzystywać do tego celu pocztę email oraz Facebook Messenger. Co wcale nie oznacza, że rozwiązaniu Instagrama czegoś brakuje. Produkt jest dobry i jeśli zostanie spopularyzowany, to może nawet zmienię dotychczasowe przyzwyczajenia. Na tę chwilę jednak nic na to nie wskazuje.

Źródła: smh.com.au, blog.instagram.com

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...