Disco VR Slide

DiscoVR – największe w Europie centrum rozrywki VR

Mieszkańcy Warszawy doczekali się kolejnego lokalu, w którym będzie można pograć w produkcje tworzone na urządzenia VR. „DiscoVR” to miejsce, o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych, które stanie się największym tego typu obiektem w Europie. Według wstępnych planów w nieograniczony świat „Virtual Reality” przeniesiemy się na początku sierpnia, kiedy to „DiscoVR” ma zostać oddane do użytku.

Disco VR Slide

Wirtualna rzeczywistość niesie ze sobą wiele możliwości. Wyobraźcie sobie standardowy piątkowy wieczór spędzony przy piwie w towarzystwie znajomych. Niby nic nadzwyczajnego, jednak gdyby spotkanie odbywało się w oryginalnej scenerii takiej jak karaibska plaża, bądź podwodne miasto rodem z serii gier „BioShock”? Wiele wskazuje na to, iż nie jest to tak odległa przyszłość, jakby nam się wydawało. Czy właśnie w tym kierunku pójdą właściciele lokalu, który ma w niedługim czasie pojawić się na mapie Warszawy?

Według wstępnych informacji „DiscoVR” ma oferować odwiedzającym szeroki wachlarz form rozrywki. Znajdziemy tutaj tą klasyczną, czyli bar z przekąskami i alkoholem – to idealna propozycja dla tych, którzy nie przepadają za nowinkami technologicznymi, a do lokalu zaciągnięci zostali przez znajomych spragnionych wrażeń z VR. Więcej wyjaśni opis, z którym możecie się zapoznać poniżej:

W ofercie nowego miejsca znajdzie się cały przekrój atrakcji przeznaczonych zarówno dla zaprawionych graczy, jak i osób, które z tego typu zabawą mają znacznie mniej do czynienia. Do dyspozycji gości zostaną udostępnione egzemplarze najpopularniejszych gogli VR dostępnych na rynku, czyli „Oculus Rift” i „HTC Vive”, na których będzie można zagrać w trybie single oraz multiplayer. Ponadto powstanie specjalna strefa „Samsung Gear” przeznaczona do oglądania filmów i transmisji sportowych. Już w sierpniu urządzenia „Samsunga” wykorzystane zostaną do prezentowania zmagań sportowców na Igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Dzięki tym atrakcjom „DiscoVR” stanie się trzecim kinem VR w Europie.

Disco VR Screen

Jednak gogle „Virtual Reality” to nie wszystko, co czeka na gości „DiscoVR”:

Chcemy, aby wokół „DiscoVR” powstała cała społeczność ludzi podobnych do nas. Jesteśmy entuzjastami nowych technologii i możliwości, które daje nam rewolucji związana z VR-em. Dlatego na miejscu planujemy też regularne stworzenie stref do e-sportu z wykorzystaniem m.in. „Oculus” i „Google Cardboard”. Będziemy także prowadzić transmisję z gamingowych zawodów, a docelowo planujemy organizację własnych turniejów np. w „Counter-Strike: Global Offensive”. Nie zabraknie także trochę klasyki. Nasi goście będą mogli wrócić wspomnieniami do lat 90 i pograć na arcade’owych automatach. – tłumaczy Bogumił Jankiewicz, pomysłodawca projektu oraz założyciel sieci „Bobby Burger”.

Jeśli inicjatywa odniesie sukces, należy się spodziewać, iż w niedługim czasie, jak grzyby po deszczu powstaną w Warszawie, jak i innych polskich/europejskich miastach kolejne tego typu miejsca. Plan może się powieść, bowiem urządzenia VR są na ten moment jeszcze poza zasięgiem wielu konsumentów. Nowoczesne centrum rozrywki powstaje przy ulicy Garażowej 4 na warszawskim Mokotowie, a planowe otwarcie ma nastąpić na początku sierpnia.

Disco VR Screen 2

Więcej informacji na temat „DiscoVR” znajdziecie pod poniższymi adresami:

Źródło: Discovr.pl

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...