You are here
Według DisplayMate smartfon z najlepszym ekranem to Samsung Galaxy S10 artykuły News 

Według DisplayMate smartfon z najlepszym ekranem to Samsung Galaxy S10

Zespół DisplayMate przebadał ekran Galaxy S10 i stwierdził jednogłośnie, że jest to najlepszy wyświetlacz dostępny na rynku. Okazuje się, że Samsung nie ma w tym względzie konkurencji i niespecjalnie mnie to dziwi.

Galaxy S10
fot. Samsung

Samsung jest obecnie najistotniejszym dostawcą ekranów typu OLED i to jego technologie uważane są za najefektywniejsze i najefektowniejsze. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nawet Apple zamawia u Koreańczyków wyświetlacze do nowych iPhone’ów. Będąc potęgą, ciężko spaść w rankingu na niższe pozycje. Niemniej, sprawdźmy, dlaczego DisplayMate uznało tytułowy ekran za najlepszy na rynku.

Galaxy S10 z najlepszym wyświetlaczem w historii smartfonów

Według wspomnianego zespołu testerów wyświetlacz w najnowszym flagowcu Samsunga jest jednocześnie najlepszym z dotychczas przetestowanych przez badacz modeli. Nowe panele OLED same w sobie biją w kwestii jakości LCD, ale to, co udało się południowokoreańskiemu producentowi, zasługuje na gromkie brawa.

Galaxy S10
fot. DisplayMate

Pierwszą zaletą rzeczonych wyświetlaczy jest jeszcze dokładniejsze odwzorowanie barw oraz maksymalna jasność wynosząca aż 1215 nitów. Co ważne, jasność ta ukazuje swój potencjał podczas odtwarzania treści HDR. To, wraz z pełnym pokryciem DCI-P3 robi robotę.

Display Mate chwali ekran Galaxy S10 także za naprawdę dobre kąty widzenia, kontrast oraz zminimalizowane refleksów świetlnych. Mamy więc najlepszy na rynku 6,1-calowy panel Super AMOLED o rozdzielczości 3040 x 1440 pikseli, zagęszczeniu 55 ppi oraz trybem HDR. Czegóż chcieć więcej? Mozę tylko obniżenia cen do akceptowalnego poziomu.

Jeśli szukacie rozsądniej wycenionych urządzeń, koniecznie sprawdźcie ofertę naszego sklepu internetowego.

Źródło: DisplayMate

Related posts

Leave a Comment