Phantom4DJI750x300

DJI Phantom 4 – już oficjalnie

Nowy dron chińskiego producenta porusza się szybciej, wytrzymuje dłużej na jednym ładowaniu akumulatora, a co istotne został wzbogacony o kilka istotnych funkcji, z których najciekawszą wydaje się – technologia omijania przeszkód.

Phantom4DJI750x300

Phantomy o DJI to chyba jedne z najpopularniejszych tego typu urządzeń. Nic więc dziwnego, że na czwartą już generacje latającego gadżetu czekano z wytęsknieniem. Oczywiście przed oficjalna premierą, w sieci pojawiały się doniesienia dotyczące nowych funkcji, ale przeciek to przeciek – nic pewnego. Na szczęście nie musimy już czekać – Phantom 4 został zaprezentowany! Sprawdźmy, jakimi ficzerami uraczyli nas projektanci drona.

Na pierwszy ogień poszły zmiany w samej konstrukcji – jest ona gładko wyprofilowana, zaś delikatne elementy w postaci „nóżek” zostały odpowiednio wzmocnione. W oczy rzucają się również cztery kamery – tak, dokładnie cztery. To dzięki nim dron będzie w stanie świadomie wybierać tor lotu omijając przeszkody, nie przerywając przy tym śledzenia zdefiniowanego wcześniej obiektu. Ach tak, podążanie za użytkownikiem – kolejna nowość, której wcześniej zwyczajnie brakowało.

Dzięki nowemu akumulatorowi sprzęt może utrzymywać się w powietrzu prawie pół godziny, co jest wynikiem godnym pochwały, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż potrafi on osiągać prędkość do 70 km/h. Oczywiście taka szybkość znacząco wpłynie na żywotność baterii, jedna fani „dynamicznych” nagrań z pewnością przełkną tę niedogodność.

http://www.youtube.com/watch?v=JJPSSqMQajA

Skoro jesteśmy przy nagrywaniu, warto wspomnieć o tym, że sprzęt potrafi nagrywać wideo w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundy. Równie dobrze może to być 1080p i aż 120 klatek – ach ta płynność. Według zapewnień producenta, nowa optyka wyciśnie jeszcze więcej z i tak świetnego sprzętu.

Niestety, Phantom 4 nie należy do tanich „lataczy”. Za przyjemność obcowania z dronem zapłacimy początkowo aż 1399 dolarów, co jest kwotą niemałą. Co prawda urządzenie trafi na półki sklepowe dopiero pod koniec miesiąca, jednak jeśli należycie do grona „tych niecierpliwych” możecie zdecydować się na zakup przedpremierowy.

Źródło: TheVerge

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...