Dobrze zapowiadające się słuchawki Denona – AH-GC20 Globe Cruiser

Już za parę dni do sprzedaży trafi nowa elektroniczna „zabawka” Japońskiej firmy. Sprzęt ma być skierowany głównie do osób mobilnych, często przemieszczających się.

Nowe słuchawki nauszne należą do linii AH, która jak na razie nieźle się sprawdza, zarówno w przypadku wyników producenta, jak i zadowolenia klientów. Zaowocowała już ona dwoma modelami – Denon AH-D5000 i Denon AH-D7100, które, choć niezbyt tanie, dobrze sobie radzą w specjalistycznych testach i dość często są polecane wszelkiego rodzaju melomanom. Przedstawiony model jest od nich odczuwalnie tańszy (cena wyjściowa ma się kształtować na poziomie ok. 400$, tj. ok. 1500 zł) i został też stworzony z myślą o bardzo sprecyzowanej grupie docelowej. Słuchawki te mają być przede wszystkim przydatne w podróży – wojażach nieważne czy dalekich, czy bliskich, z gatunku także tych codziennych – jakże barwnych! – przygód z komunikacją miejską.

Co niby ma sprawić, że droga przemierzana od poniedziałku do piątku około siódmej, ósmej rano będzie przyjemniejsza? Przede wszystkim AH-GC20 Globe Cruiser ma bardzo sprawnie redukować szumy i izolować nas od wszelkich zakłóceń z zewnątrz. Technologia tutaj zastosowana w dużej mierze wykorzystana już została przy innych najnowszych modelach (z reguły droższych) i karkołomnym byłoby zakładać, że co do tego punktu twórcy nie dotrzymają obietnicy. Balans tonalny ma być pozbawiony zbędnych zabarwień i wypadać naturalnie, producent zapewnia też, że 40-milimetrowe przetworniki będą wzorowane w swym wykonaniu na sprzęcie studyjnym (jakkolwiek określenie ‘wzorowanie’ daje duże pole swobody, to myślę, że w tym przypadku można oczekiwać dobrych tego rezultatów).

Bardzo fajną rzeczą wydają się rozwiązania, na jakie się zdecydowano w przypadku połączenia z naszą komórką, odtwarzaczem MP3, czy jakimkolwiek innym. Docelowo jest ono bezprzewodowe (poprzez Bluetooth) i przy naładowanej do pełna baterii służy do 20 godzin (jakkolwiek niestety czas ładowania jest też niemały – ok. 3 godziny). Po wyczerpaniu tejże możemy natomiast podłączyć kabel (oczywiście „na kablu” możemy używać ich cały czas, jeżeli preferujemy takie rozwiązanie). Efektownym bajerem jest także możliwość wydawania komend głosowych (można również sprawdzić stan baterii) w siedmiu językach (co prawda nie ma ich zbyt wiele, ale to i tak ciekawy dodatek). Od strony estetycznej AH-GC20 prezentują się całkiem nieźle, nie wyróżniają się na tle konkurencji, ale nie wiem, czy w tym wypadku to coś złego – stawiają na prostotę i elegancję.

Źródło: Denon.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...