googledomena

Domena Google.com za jedyne 12 dolarów

Jeśli chcemy założyć stronę intrnetową ogromne znaczenie ma jej nazwa, a właściwie domena. Krótki, zapadający w pamięć, a zarazem prosty ciąg znaków i liter jest kluczem do sukcesu strony. Chyba że możemy skorzystać już z bardzo znanej domeny.

googledomena

Pewnego wieczoru były pracownik Googla, Sanmay Ved, przeglądał wolne domeny do zakupu. Natrafił na rzecz niebywałą: w ofertach znalazła się strona Google.com, wyceniona na zaledwie 12 dolarów. Mężczyzna od razu dokonał transakcji, bowiem mógł być to zakup jego życia. Dostał e-mail z potwierdzeniem, że jest teraz właścicielem domeny oraz dostęp do narzędzi administracyjnych. Niestety, po chwili dostał wiadomość o anulowaniu sprzedaży. Pan Ved oczywiście odzyskał swoje pieniądze. Nie ukrywa jednak niezadowolenia. Taki zakup zmieniłby jego życie, a na pewno wpłynąłby na poprawienie  stanu jego majątku. Nie wiadomo, co się stało, że domena Google.com pojawiła się ofertach sprzedażowych i dlaczego wyceniono ją na 12 dolarów. Nie jest to pierwsza tego typu sprawa; Microsoft swego czasu nie przedłużył ważności strony kotmail.co.uk. Później wielki gigant musiał się nieźle napocić, aby nowy właściciel mu ją zwrócił.

Tak więc nie pozostaje nic innego, niż tylko co wieczór szukać wolnych domen na sprzedaż. Może uda się nam przez przypadek wejść w posiadanie strony korporacyjnego potentata, który słono zapłaci, aby ją odzyskać. W Polsce obecnie trwa dosyć głośna sprawa dotycząca domeny ap.pl. – Apple uważa, że jest zbyt podobna fonetycznie do apple.pl. Żeby było ciekawie, pod adresem ap.pl są sprzedawane produkty amerykańskiego producenta z logiem nagryzionego jabłka. Jaki będzie finał tej właśnie sprawy? Okaże się to po wyroku sądu, na który musimy jeszcze poczekać.

źródło: Business Insider

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...