dron 750x300 1

Dron z ogniwami wodorowymi – oto HYDrone 1800

Niesamowity zasięg oraz czas utrzymania się w powietrzu. HYDrone 1800 to przyszłość dronów.

dron 750x300 1

W Chinach odbyła się prezentacja pierwszego na świecie drona, który zamiast standardowych baterii zasilany jest wodorowymi ogniwami paliwowymi. Wykorzystana w HYDrone 1800 technologia nie jest może przełomowa, wszak wykorzystuje się ją z powodzeniem w branży samochodowej, to jednak w przypadku urządzeń tego typu, możemy mówić o rewolucji.

Drony, która za źródło swojej energii mają baterie, zazwyczaj nie utrzymują się w powietrzu dłużej niż przez 30-40 minut. I to wtedy, gdy akumulatory mają dość dużą pojemność. Jest to może wystarczająca wartość dla osób, które chcą się pobawić nowym sprzętem, ale dla profesjonalistów wykorzystujących drony do pracy to spory problem. Wydaje się, że wykorzystanie wodorowych ogniw w przyszłości może go rozwiązać.

dron 750x300

Osiągi jakimi może pochwalić się HYDrone 1800 robią wrażenie. Urządzenie może znajdować się w powietrzu aż cztery godziny! Daje to niesamowite możliwości szczególnie wtedy, gdy chcemy za jego pomocą nakręcić film. Jednak producenci sprzętu widzą go także w innych zastosowaniach. Chodzi o walkę z terroryzmem. Może brzmieć to nieprawdopodobnie, ale jest w tym jakaś logika. Przy tak długim czasie działania, możliwość śledzenia podejrzanych staje się czymś znacznie łatwiejszym. I to bez narażania organów władzy i przy ciągłym przekazie video.

Nie należy się również przejmować tym, czy dron wytrzyma niesprzyjające warunki. Według producenta jego pancerz powinien spokojnie znieść wysokie i niskie temperatury. Ogniwa zasilające mogą bowiem pracować przy -20 stopniach Celsjusza. Dodajmy do tego jeszcze to, że zasięg HYDrone 1800 wynosi aż 100 kilometrów, a ogniwa mogą przeżyć upadek z wysokości 200 metrów. O takich osiągach inni producenci mogą tylko pomarzyć.

Wykorzystanie tego typu napędu w dronach jest czymś nowym, ale cały czas to temat, który dopiero raczkuje. Zanim w pełni zawładnie rynkiem minie jeszcze sporo czasu.

Źródło: MMC
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...