DT micro slidea

DT-904 – Microsoft kontynuuje romans z ładowaniem indukcyjnym

O ile same urządzenia mobilne nie ograniczają nas do miejsc, w których możemy z nich korzystać, to już z ich ponownym naładowaniem tak kolorowo nie jest. Uwolnić nas od kabla z powodzeniem może ładowarka bezprzewodowa wykorzystująca zjawisko indukcji magnetycznej.

DT micro slidea

Ładowarki bezprzewodowe mają zbawienny wpływ na aranżację przestrzeni. Płaskie pole ładowania i pozbycie się kabla otworzyło nowe możliwości w zakresie zastosowania. Na zjawisku indukcji magnetycznej skorzystali już producenci mebli, którzy umieszczają ją w swoich produktach takich jak lampy, stoliki nocne czy biurka. Opisywany sprzęt zawitał również do branży motoryzacyjnej, dzięki czemu kierowcy otrzymali większą funkcjonalność i elegancję bez plątaniny zbędnych kabli w kokpicie. Wspomniana technologia coraz szerzej dostępna jest także w miejscach publicznych pokroju: lotnisk, hoteli czy kawiarni.

„Microsoft DT-904” to ładowarka o nowoczesnym designie i palecie funkcji dodatkowych sprawiających, że użytkowanie telefonów serii „Lumia” zgodnych ze standardem „Bluetooth Low Energy” zyskuje na przyjemności. Urządzenie możemy zaprogramować poprzez aplikację w smartfonie, dopasowując jego działanie do własnych preferencji. Na przykład jeśli akumulator telefonu będzie na wyczerpaniu, ładowarka zacznie pulsować łagodnym światłem. Akcesorium można także skonfigurować tak, aby emitowało różne sygnały świetlne w przypadku nadchodzących połączeń i wiadomości. Możemy również dostosować intensywność światła, całkowicie je wyłączyć lub aktywować tryb nocny, który sprawi, że ładowarka nie będzie wysyłała powiadomień.

Microsoft DT904

 Ładowanie bezprzewodowe to technologia wprowadzona w branży mobilnej stosunkowo niedawno. Jej masowe upowszechnienie rozpoczęło się mniej więcej w roku 2007, kiedy to powstało „Wireless Power Consortium”. Kilka lat ścierania się różnych standardów indukcyjnego zasilania doprowadziło do wyłonienia się dwóch rozwiązań, z których prym wiedzie właśnie technologia Qi, wspierana między innymi przez „Microsoft” oraz wykorzystywana w bezprzewodowej ładowarce „DT-904” mówi Piotr Piasecki z polskiego oddziału „Microsoft”.

„DT-904” jest zgodna ze standardem „Qi”, co oznacza, że ładowarka działa z wieloma różnymi urządzeniami oraz można ją zasilać z gniazda USB. Dodatkowo jej niewielkie wymiary i płaska obudowa (zaledwie 8,9 mm grubość, 159 mm wysokości i 76 mm szerokości) sprawią, że bez problemu zmieści się do kieszeni czy torby.

Sugerowana cena detaliczna modelu „DT-904”ustalona została na kwotę 299 zł, a z pełną specyfikacją techniczną sprzętu zapoznacie się odwiedzając stronę producenta.

Źródło: Microsoft

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór akcesoriów do telefonów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...