dwa ekrany Nubia X

Dwa ekrany Nubia X to nie wszystkie niespodzianki smartfona

Koniec miesiąca przyniesie kilka premier, ale wśród nich warto zainteresować się także tą, którą przygotowała Nubia. Kolejny flagowiec z portfolio producenta zdaje się, że będzie miał niemal wszystko, co tylko da się wcisnąć do smartfona. Dwa ekrany Nubia X to zaledwie początek, bo firma zdecydowała się pokazać kilka dodatkowych rzeczy.

dwa ekrany Nubia X

O tym, że Nubia X ma mieć dwa ekrany, wiadomo było już od dłuższego czasu. Zresztą firma nie specjalnie kryła się z tym, że planuje wprowadzić do swojej oferty coś nowego. Może nie do końca nowego, bo przecież wiele wyświetlaczy w jednym urządzeniu nie jest czymś rewolucyjnym. Jednak w przypadku tego flagowca, może się okazać, że Chińczycy mają pomysł na inne zastosowanie tego rozwiązania. Przynajmniej tak to można odczytać po przedstawionych właśnie informacjach.

Dwa ekrany Nubia X

Dwa ekrany Nubia X w pełnej krasie mamy zobaczyć 31 października, ale firma postanowiła umieścić aż 8 informacji o tym, co przygotowała na premierę. Wprawdzie wszystko, co znajdziemy w sieci napisane zostało po chińsku, więc nie dajemy wam 100% pewności, że zostało to dobrze przetłumaczone. Niemniej zapowiada się na to, że Nubia X będzie smartfonem na tyle interesującym, że przyciągnie spore grono nowych użytkowników. Tak przynajmniej możemy założyć na dzień dzisiejszy, bo przecież nie wiadomo, czy wszystkie obietnice znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Zdarzało się i tak, że producent mówił jedno, a finalnie dostawaliśmy jednak coś innego.

Pierwszą rzeczą, która została ujawniona to oczywiście dwa ekrany Nubia X. Pierwszy z nich, czyli ten główny, ma zajmować niemal 100% frontowego panelu. Nie podano wprawdzie ile wynosi to „niemal”, ale zważywszy na fakt, że brakuje notch oraz kamery, są duże szanse na sukces w tej kwestii. Z przodu będzie znajdował się tylko głośnik i mikrofon, a tak przynajmniej możemy założyć na tą chwilę. Kolejną rzeczą ma być specjalna opcja, która ma chronić oczy użytkownika. Podejrzewamy więc, że chodzi po prostu o opcję wyświetlania ograniczającą emisję niebieskiego światła. Chyba, że Nubia wymyśliła coś niesamowitego, ale raczej byśmy na to nie liczyli.

dwa ekrany Nubia X

Elastyczny ekran?

Wśród zaprezentowanych informacji pojawiała się także taka, która mówi o tym, że drugi ekran smartfona ma być elastycznym OLED. I tak naprawdę, to nie wiemy, co o tej informacji myśleć. Prawdopodobnie chodzi o to, że któraś z krawędzie będzie po prostu zaokrąglona. Przecież Nubia nie zrobi jednocześnie elastycznego smartfona i takiego, który ma dwa ekrany. I co więcej, ten pierwszy będzie zajmował niemal 100% frontowego panelu. Możliwe, że to po prostu błąd w tłumaczeniu lub faktycznie to będzie wyjątkowe urządzenie.

Jeden z ekranów ma zmieniać swój wygląd w zależności od naszego położenia. I ma to robić z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji. Prawdopodobnie chodzi więc o dopasowanie pogody czy jasności wyświetlacza. Nie jest to może coś specjalnego, ale kto wie, czy chińczycy nie mają w rękawie jakiegoś asa i zupełnie nas nie zaskoczą. Nubia X ma posiadać także tryb skierowany do graczy i być gotowa m.in. na mobilną wersję PUBG.

Najciekawiej zapowiada się bezprzewodowe ładownie, które ma być także dostępne przez… Wi-Fi. Jeżeli to okaże się prawdą, to Nubia X będzie miała czym się pochwalić. I widząc te wszystkie zapowiedzi, można zacząć się zastanawiać, ile przyjdzie nam zapłacić za taki smartfon. Nubia podała przedział cenowy i może on zwalić z nóg. Otóż sprzęt może kosztować około 10 000 CNY, czyli około 5 400 złotych. I to w Chinach, więc jeżeli smartfon trafiłby do innych krajów, będzie jeszcze droższy. I choć Nubia X zapowiada się wyjątkowo ciekawie, to raczej przeznaczona będzie dla wąskiego grona odbiorców. Szkoda, bo jeżeli firma spełni swoje obietnice, to będzie to jeden z ciekawszych smartfonów na rynku. Przynajmniej z tych, które pokazano w tym roku. O tym, jak będzie to wyglądało w rzeczywistości, przekonamy się 31 października.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: GSM Arena / Weibo / Nubia

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...