You are here
Dwuetapowe uwierzytelnianie przy pomocy smartwatcha – ESET upraszcza autoryzacje Aplikacje 

Dwuetapowe uwierzytelnianie przy pomocy smartwatcha – ESET upraszcza autoryzacje

Firma „ESET”, producent „ESET Secure Authentication” – rozwiązania umożliwiającego bezpieczne uwierzytelnianie użytkowników przy dostępie do zasobów firmowych – zdecydowała się na wprowadzenie do tego produktu uproszczonego procesu dwuskładnikowego uwierzytelniania użytkowników.

Eset uwierzytelnianie  Slide

Co to oznacza dla użytkowników? Otóż w najnowszej wersji nie będziemy musieli już przepisywać 6-cyfrowego ciągu znaków w celu weryfikacji swojej tożsamości. Wystarczy, że potwierdzimy ją na swoim urządzeniu mobilnym – smartfonie czy smartwatchu z systemem „Android”, np. podczas uzyskiwania dostępu do poczty elektronicznej. Nowa wersja programu „ESET Secure Authentication” pozwala teraz na szybszy i wygodniejszy dostęp do zasobów firmowych. Aplikacja dostępna jest również w języku polskim.

To, co teraz musi zrobić użytkownik, to jedynie wpisać nazwę użytkownika i hasło. „ESET Secure Authentication” wyśle prośbę o potwierdzenie tożsamości na smartfon czy smartwatch użytkownika. Po kliknięciu w powiadomienie i potwierdzeniu tożsamości, pracownik uzyskuje dostęp do sieci firmowej. Nie musi się dodatkowo autoryzować ani przepisywać haseł – mówi Mikołaj Sikorski, product manager rozwiązania „ESET Secure Authentication” w firmie „DAGMA”.

„ESET Secure Authentication” zabezpiecza zdalny dostęp do sieci oraz danych firmowych. Za pomocą dwuskładnikowego uwierzytelniania z wykorzystaniem haseł jednorazowych, udostępnianych za pośrednictwem urządzeń mobilnych, „ESET Secure Authentication” pozwala bezpiecznie łączyć się z siecią firmową pracownikom zdalnym. Wspomaga także ochronę kluczowych dla firmy danych podczas uzyskiwania do nich dostępu zdalnego za pomocą pulpitu zdalnego (RDP) oraz ochronę bezpośredniego logowania do stacji roboczych. Rozwiązanie „ESET Secure Authentication” może być również wykorzystywane z wieloma narzędziami: rozwiązaniami VPN, narzędziami biznesowymi t.j. „Microsoft SharePoint” i „Microsoft Dynamics CRM”.

Źródło: ESET

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment