You are here
Dysk dla twardzieli od Sony News 

Dysk dla twardzieli od Sony

Ten kto choć raz stracił swoje dane dobrze wie, jak ważne jest robienie systematycznych backupów. W chwili, gdy dyski chmurowe są coraz popularniejsze i co ważne, dostępne, tradycyjne rozwiązania odchodzą w niepamięć. Sony próbuje więc zrobić coś innego niż zwykły dysk, bo HD-SP1 to już zupełnie inna półka.

 
hdsp 750x300 1
Po pierwsze, dysk zewnętrzny od Sony należy do klasy premium. A to oznacza, że klienci mogą spodziewać się najlepszej jakości, jaką firma ma do zaoferowania. Patrząc na to, co faktycznie ma HD-SP1, trudno się z tym nie zgodzić. Dyski zewnętrzne powoli stają się reliktem przeszłości, ale ten konkretny ma szansę to zmienić.
Zacznijmy od pojemności. Sony HD-SP1 możemy zapełnić aż do 1 TB, czyli całkiem dużo. Wprawdzie w obecnych czasach ilość posiadanych przez nas danych jest ogromna, to te najważniejsze o które warto dbać, powinny bez problemu zmieścić się na dysku. Ważniejsze od pojemności, jest jednak coś zupełnie innego. Dysk przystosowany został do pracy w trudnych warunkach, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by użytkować go także w domu.
 
hdsp 750x300 2
HD-SP1 otoczony jest gumową osłoną i posiada wytrzymałą konstrukcję. Dzięki temu dysk może wytrzymać upadek z wysokości 1,2 metra. Można zabierać go ze sobą na górskie wyprawy czy badania i nie przejmować się, czy dalej będzie zdatny do pracy. Sprzęt spełnia normy IPX2 oraz IPX5, czyli jest odporny na pryskającą wodę oraz pył.
Dysk ma wgrany program „Backup Manager 2.0”, który tworzy m.in. hybrydowe kopie zapasowe. Oznacza to, że nasze dane są automatycznie zabezpieczane i archiwizowane, a dzięki zgodności z serwisami chmurowymi (m.in. GoogleDrive) pliki są także zapisywane poza dyskiem. Złącze USB 3.0 zapewnia szybkie kopiowanie (około 500 MB w 7 sekund), a dołączony program Password Protection Manager pomoże dodatkowo zabezpieczyć dane. Dla dbających o swoje dane, Sony HD-SP1 wydaje się być idealnym rozwiązaniem.
Źródło: Sony
Fot: jw.
____________________
Dyski zewnętrzne znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Related posts

Leave a Comment