You are here
E.T. wraca do domu – zobaczcie kultowego bohatera po latach artykuły News 

E.T. wraca do domu – zobaczcie kultowego bohatera po latach

Święta to specyficzny okres, ale wyjątkowo ciekawy dla wszystkich agencji marketingowych, które prześcigają się w kreatywnych pomysłach. Jeden z nich pokazuje, jak E.T. wraca do domu, a my możemy spojrzeć na to, jak zmienił się bohater w ciągu ostatnich dziesięcioleci (sic!). To też pokaz tego, jak bardzo zmieniła się technologia na przełomie ostatnich lat.

E.T. wraca do domu
Fot. Xfinity / YouTube

Czasem wskrzeszanie starych bohaterów na potrzeby akcji marketingowych, może skończyć się katastrofą. Na szczęście w tym przypadku, nie wyszło tak tragicznie, jak można by się było tego spodziewać. Marketing nie jest zbyt nachalny, a cały przekaz opiera się na prostym założeniu. Dobrze odnowić kontakt z dawno niewidzianymi przyjaciółmi czy rodziną. No i kto się do tego nadaje lepiej, niż kosmita ze świecącym palcem?

E.T. wraca do domu

Tak, po 37 latach E.T. wraca do domu, a konkretniej do domu Elliota. Człowieka, który już od dawna nie jest dzieckiem i teraz ma swoją rodzinę. Krótkometrażowy filmy pod tytułem „A Holiday Reunion” na szczęście nie uderza zbyt mocno w sentymentalne tony, ale robi to z rozmysłem, więc nie widz nie odczuwa zażenowania, a raczej robi mu się „ciepło na sercu”. Z pewnością wiele osób oglądało w dzieciństwie dzieło Stevena Spielberga, które szturmem zdobyło kina, a później rynek VHS. Dziś to już klasyka, która na dodatek dobrze się „zestarzała”.

Teraz, kiedy E.T. wraca do domu swojego przyjaciela, możemy zobaczyć, jak wiele się zmieniło w ciągu ostatnich prawie czterdziestu lat. Wszystko wygląda inaczej i kontakt z najbliższymi może być o wiele, wiele łatwiejszy. No chyba, że pochodzi się z obcej planety i nie ma odpowiedniego smartfona. Ponoć temu krótkiemu materiałowi patronował sam Spielberg, który uważa, że to coś na kształt bardzo krótkiego sequela. My osobiście mamy nadzieję, że tak się właśnie skończy i nie będziemy kiedyś świadkami tego, jak E.T. powraca do kin. Niektórych klasyków nie powinno się tykać i oby tak zostało. Na szczęście „A Holiday Reunion” jest na tyle przyjemne, że nie niszczy nam wspomnień z kosmitą o świecącym palcu.

Kosmiczne technologie znajdziecie też w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: YouTube / IMDB / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment