Elektroniczne alkomaty AlcoSense potrzebne Polakom?

Brytyjski producent elektroniki wprowadza do Polski swoje alkomaty AlcoSense z serii Excel, Pro oraz Ultra. Nie są to kolejne analizatory stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, lecz precyzyjne narzędzia, które mogą uratować kierowców przed skutkami jazdy na podwójnym gazie. Sprawdźmy, jakie konkretnie możliwości oferuje rzeczony sprzęt.

Alkomaty AlcoSense zebrały prestiżowe wyróżnienia takie jak Red Dot Design oraz German Desing Award, co w pewnym stopniu gwarantuje to, że mamy do czynienia ze sprzętem wysokiej jakości. Sprzęt poza oczywistymi funkcjami oraz dodatkami programowymi i obsługą języka polskiego zaskakuje czymś jeszcze. Chodzi o celowe zawyżanie błędu pomiarowego, czyli sprytny zabieg, który może okazać się naprawdę pomocny.

Alkomaty mają do siebie to, że pomiary przez nie dokonywane cechuje pewien margines błędu. W przypadku zaniżenia uzyskanego wyniku efekty mogą być opłakane. Z tego też powodu alkomaty AlcoSense mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

AlcoSense

AlcoSense, czyli elektronika w służbie kierowcy

Model Excel jest wariantem podstawowym i próżno szukać u niego możliwości oferowanych w wersjach droższych. Pro oraz Ultra dają użytkownikowi pełne opcje, z których naprawdę warto korzystać. Obydwa urządzenia przeprowadzą usera przez proces dokonywania pomiaru “za rączkę”, co niemal kompletnie likwiduje możliwość pomyłki. Jest to możliwe dzięki czujnikom ciśnienia i objętości wydmuchiwanego powietrza.

AlcoSense posiada dodatkową pamięć na 24 lub 128 pomiarów, kompensacje temperatury, opcję wyboru jednostki oraz ustawienia limitów dla wielu państw.

Czy potrzebny ci alkomat?

Według przeprowadzonego przez nas badania, co trzeci kierowca w Polsce błędnie szacuje czas potrzebny do wytrzeźwienia po spożyciu określonej ilości alkoholu, oceniając, że byłby gotowy wsiąść za kierownicę, wcześniej niż powinien. Ukazuje to skalę problemu nieświadomej nietrzeźwości, który występuje, gdy pomimo dobrego samopoczucia człowiek znajduje się powyżej lub na granicy obowiązującego limitu. AlcoSense daje kierowcy narzędzie, dzięki któremu jest w stanie upewnić się, czy rzeczywiście jest trzeźwy i w następstwie uniknąć potencjalnie fatalnej pomyłki* – mówi Hunter Abbott, założyciel AlcoSense i kierowca wyścigowy.

Jak wynika z powyższego, nawet zapobiegliwe osoby mogą paść ofiarą błędu, w wyniku którego może dojść do tragedii. Tragedii, której można uniknąć.

Ceny

Za AlcoSense w wersji Excel trzeba zapłacić 549,99 PLN, za wariant Pro — 799,99 PLN, zaś Ultra to wydatek 999,99 PLN.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...