Awizo

Elektroniczne awizo w Poczcie Polskiej coraz popularniejsze

Poczta Polska poinformowała o wzrastającym zainteresowaniu usługą elektronicznego awizo. Powiadomienie o oczekującej paczce lub poleconej przesyłce listowej przesyłane jest do adresata w formie SMS-a, lub maila. Choć nie jest to nowa usługa, spora grupa klientów poczty nigdy o niej nie słyszała. Czy warto zawracać sobie głowę eINFO:awizo?

Awizo

Elektroniczne powiadomienie nazywane przez Pocztę Polską eINFO:awizo to godne roku 2018 rozwiązanie, które oszczędza czas listonoszy oraz zwiększa wygodę korzystania z usług pocztowych. Rozwiązanie świetnie sprawdza się w okresie wakacyjnym, kiedy zastanie adresatów pod wskazanym adresem, nie jest proste. Niemniej, system działa przez cały rok. Jak z niego skorzystać?

Jak skorzystać z elektronicznego Awizo?

Oby dołączyć do usługi eINFO:awizo wystarczy złożyć odpowiednią deklarację za pośrednictwem TEJ strony internetowej. Warto jednak pamiętać, że zgłoszenie żądania nie jest równoznaczne ze sfinalizowaniem procesu. Aby dokończyć formalności, należy dodatkowo uwierzytelnić tożsamość w najbliższej placówce pocztowej.

Rozwiązanie jest w mojej opinii potrzebne, ale czuję, że jest o nim zbyt cicho. W ciągu ostatniego roku Poczta Polska zanotowała 10-procentowy wzrost zainteresowania elektronicznym awizo. Wynik ten może wydawać się znaczący, ale powiedzmy sobie szczerze… mogło być lepiej. Czy będzie. Mam taką nadzieję i sam namawiam was do rejestracji w programie.

Źródło: Poczta Polska

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....