You are here
Elektryczne hulajnogi i Uber – nadchodzą kolejne zmiany w usłudze artykuły News 

Elektryczne hulajnogi i Uber – nadchodzą kolejne zmiany w usłudze

Kolejne zmiany w jednej z największych, a przynajmniej jednej z najpopularniejszych firm, która związana jest z transportem. Uber, bo o nim mowa, zdecydował się na zainwestowanie w jedną z szybciej rozwijających się kompanii, oferującej wynajem pojazdów. Elektryczne hulajnogi i Uber już niedługo połączą siły w USA.

Elektryczne hulajnogi i Uber

Widać, jak bardzo Uber szuka rozwiązań na to, co dzieje się na całym świecie z jego usługami. Ciągłe problemy z przepisami i państwami, które uparcie próbują pozbyć się firmy ze swoich terenów, muszą dawać się Uberowi porządnie we znaki. Ostatnio głośno było o tym, jak firma stawia na rowery i jak te mają niedługo zawitać do kilku państw (m.in. w Niemczech). Teraz pojawia się nowa inicjatywa i choć na razie w bardzo małej skali, to może zapowiadać duże zmiany w strategii całej korporacji.

Elektryczne hulajnogi i Uber

To zdaje się brzmieć jak bajka, ale Lime, firma produkująca elektryczne hulajnogi i Uber częściowo połączyli siły. Jeżeli nie słyszeliście jeszcze o Lime, to nie jesteście jedyni. Firma powstała raptem w zeszłym roku, ale już zdążyła zyskać bardzo dużą popularność w Stanach Zjednoczonych, a nawet Europie. Skąd ten sukces? Lime wprowadziło do swojej oferty elektroniczne hulajnogi, które wynajmuje się na takiej samej zasadzie, jak np. rowery. Wystarczy zainstalować aplikację, znaleźć Lime-S (tak ochrzczono zielone hulajnogi), włożyć kask i ruszyć na podbój miasta.

Urządzenia mają zasięg do 60 kilometrów, a tak przynajmniej głosi strona internetowa producenta, a jego użytkownicy nie muszą martwić się stanem naładowania akumulatora. O to mają dbać pracownicy firmy, którzy stale monitorują stan naładowania sprzętów i w razie potrzeby wkraczają do akcji. I można by powiedzieć, że taka firma jak Lime niczym specjalnym się nie wyróżnia, gdyby nie to, że właśnie zyskała olbrzymie dofinansowanie. Kwota, na którą złożyły się różne firmy, to aż 335 milionów dolarów. Wśród inwestorów znalazł się m.in. Alphabet, IVP oraz właśnie Uber. I co więcej, Uber ma zostać partnerem strategicznym firmy.

https://www.youtube.com/watch?v=zOMYOBBRtM8

Uber stawia na ekologię

W zeszłym miesiącu Uber złożył podanie o to, by móc wprowadzić do swojej oferty przejazdy hulajnogami w San Francisco. Teraz wziął udział w dofinansowaniu firmy zajmującej się ich wypożyczaniem, a to już jasny znak nadchodzących zmian. Prawdopodobnie w aplikacji Ubera niedługo pojawi się możliwość wypożyczania tego typu urządzeń, ale nie wiadomo jeszcze w jakim stopniu Lime będzie brało w tym udział. Być może zastrzyk gotówki przełoży się na szukanie nowych rozwiązań i ulepszaniu obecnych, a być może Uber zawłaszczy sobie firmę, robiąc jednocześnie miejsce na rynku dla swojej własnej usługi.

Zanim którekolwiek z rozwiązań się przyjmie, minie pewnie jeszcze trochę czasu. Jednak to, co zaczyna robić Uber, przypomina próbę zmiany strategii, która wpłynie na postrzeganie marki na całym świecie.

Najnowsze smartfony, takie które pozwolą wam zamówić Ubera, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Lime / TheVerge / Bloomberg

Related posts

Leave a Comment