Elon Musk

Elon Musk nie jest już prezesem Tesli. Kto go zastąpił?

Wyczyny CEO Tesli musiały skończyć się tak, a nie inaczej. Do przewidzenia było to, że Elon Musk prędzej czy później poniesie konsekwencje swoich działań na Twitterze. Zgodnie z ustaleniami zawartymi pomiędzy Teslą a Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Musk przestaje być prezesem rady nadzorczej firmy.

Elon Musk

Musk to postać wybitna, ale także kontrowersyjna. Decyzje, komunikaty oraz zapewnienia przekazywane przez dyrektora za pośrednictwem Twittera potrafiły wprowadzić niezły zamęt. Jeden z tweetów związanych z akcjami spółki został oceniony przez SEC jako próba manipulacji cenami, przez co doszło do konfliktu. Sprawa zakończyła się “ugodą”, w ramach której Elon Musk musi ustąpić ze stanowiska prezesa rady nadzorczej po 45 dniach od podpisania dokumentów. To oczywiście nie koniec ustaleń.

Elon Musk zastąpiony przez Robyn Denholm

Denholm to nowa prezes, która zasiądzie za sterami Tesli. Nie jest to człowiek znikąd, a postać związana wcześniej z Toyotą, Sun Microsystems oraz z Telestrą. Wspomniana kobieta zdecydowała się nawet porzucić dotychczasowe zajęcie, która mogłoby w mniejszym lub większym stopniu kolidować z nowymi obowiązkami.

Zmiana kadrowa to tylko połowa ustaleń zawartych pomiędzy Teslą, a SEC. Kolejnym punktem umowy jest wypłata 20 milionów dolarów kary. Kwota ta trafi do udziałowców, którzy podjęli niewłaściwe decyzje giełdowe w oparciu o twitterową manipulację Elona.

Źródło: Tesla

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...