Elon Musk

Elon Musk i tunele pod miastami? To może się udać

Elon Musk zamiesza zrewolucjonizować rynek przewoźniczy za sprawą podziemnych tuneli łączących dzielnice, a nawet miasta. W celu realizacji projektu powołał do życia firmę The Boring Company.

Elon Musk

Pomysł Elona Muska jest,, w zasadzie całkiem realny, szczególnie jeśli spojrzymy na realizacje innych “wizji” wspomnianego przedsiębiorcy. Tym razem celuje on w pomysł, który miałby rozwiązać problemy zatłoczonych miast, choć zastosowania mogą sięgać nawet planety Mars.

Elon Musk i podziemna wiertarka

Właściciel SpaceX podróżując przez zakorkowane miasto swoją elektryczną Teslą wpadł na pomysł stworzenia podziemnej sieci komunikacji, która rozładowałaby zatłoczone ulice, choć nie byłby to jedyny cel ich stworzenia. Aby zrealizować tak ciekawą wizję potrzeba czasu, sprzętu i pieniędzy. O środki finansowe Elon Musk martwić się nie musi, podobnie jak o sprzęt, którego jest przecież na rynku pod dostatkiem. Niestety, obecne na rynku maszyny wiertnicze są zwyczajnie wolne i tutaj dochodzimy do kwestii czasu…

Przedsiębiorca, a właściwie należąca do niego firma The Boring Company stworzyła innowacyjnego kreta, który wykonuje procesy wiertnicze nawet dziesięć razy szybciej niż obecne na rynku konstrukcje. To pozwoli na efektywniejsze prowadzenie prac wiązanych z realizacją wizji podziemnego transportu ulicznego. Jak miałby on wyglądać?

Na powierzchni miast lub innych punktów znajdowałyby się windy, po stanięciu, w których opuszczałby pojazd do “podziemi”, gdzie znajdywałyby się specjalne autostrady pozwalające na poruszanie się aut z prędkościami wynoszącymi nawet 200 km/h. To ma sens.

Nie tylko samochody, nie tylko ziemia

Choć podstawowy plan twórcy Tesli zakłada usprawnienie transportu miejskiego, jego plany mogą rozszerzyć się o budowę tuneli pod super szybką “kolej” hyperloop. To może być dopiero początek coraz odważniejszych działań mających zmienić istotę transportu. Ba, Elon Musk mógłby swoim pomysłem przybliżyć ludzkość do kolonizacji odległych planet z Marsem na czele. Wszak to właśnie tam potrzeba będzie podziemnych tuneli lub magazynów. Skrócenie czasu ich budowy może okazać się naprawdę istotne.

Jak to wygląda?

Aby było wam łatwiej zrozumieć pomysły rzeczonego innowatora, którym Elon Musk z pewnością jest, na profilu YouTube firmy The Boring Company udostępniono materiał filmowy z krótką wizualizacją działania idei podziemnego transportu. W zasadzie w wideo znajdziemy wszystko, co powinniśmy wiedzieć na tym etapie realizacji przedsięwzięcia.

To jednak nie wszystko, gdyż jeden z pracowników firmy SpaceX należącej do Elona Muska, umieścił na swoim profili w sieci zdjęcie maszyny wiercącej, na której znajdziemy logo The Boring Company. Kret wygląda na spory, ale przyznam, że spodziewałem się czegoś o znacznie większych rozmiarach. Możliwe, że jest to dopiero jedno z wielu wierteł, jakie zamierza stworzyć i w zależności od zapotrzebowania użyć Musk.

Patrząc na dotychczasowe dokonania tego, jakby nie patrzeć wielkiego człowieka, zamierzam gorąco kibicować większości jego projektów. To właśnie on jest jednym z innowatorów, którzy wykorzystują wiedzę i technologię do poprawy jakości naszego życia. Pomyślcie, jeśli kret powstałby już wcześniej, budowa pierwszej linii metra w Warszawie nie trwałaby aż 21 lat. Brzmi to komicznie, ale to właśnie czas jest największą przeszkodą w realizacji wielu ciekawych projektów. Tworzenie maszyn, które wykonują poszczególne zadania szybciej od poprzedników, jest naprawdę ważne. Trzymam kciuki Elonie Musk.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...