You are here
Elon Musk rozbuduje europejską instalację Wielkiego Zderzacza Hadronów artykuły News 

Elon Musk rozbuduje europejską instalację Wielkiego Zderzacza Hadronów

Elon Musk, a uściślając, prowadzone przez niego przedsiębiorstwo The Boring Company zamierza wywiercić tunel w Europie. Istotne jest to, że nie będzie on miał związku z transportem a Europejskim Ośrodkiem Badań Jądrowych CERN.

Elon Musk

CERN powoli przygotowuje się do rozbudowy obecnej infrastruktury akceleratora cząstek, która może pochłonąć olbrzymie środki pieniężne. W związku z czym organizacja szuka możliwie opłacalnej technologii, pomocnej w drążeniu tuneli. Swoją “pomoc” zaproponował Elon Musk.

Elon Musk i CERN

Sprawa dotyczy drugiego tunelu, którego długość miałaby wynosić aż 100 kilometrów. To niemal cztery razy więcej niż w przypadku poprzedniego odcinka mierzącego 27 kilometrów. Elon Musk twierdzi, że wykorzystane przez niego rozwiązania pozwolą zaoszczędzić nawet kilka milionów euro. Patrząc na to, jak skuteczne jest The Boring Company, jestem skłonny w to uwierzyć.

Na chwilę obecną są to jedynie wstępne ustalenia, negocjacje lub jak kto woli — nieformalne propozycje. Rzecznik CERN potwierdził jednak to, że dyrektor Fabiola Gianotti spotkała się z Muskiem w ubiegłym roku. Jako że realizacja projektu miałaby wystartować w najbliższych latach, kwestią czasu jest to, kiedy poznamy szczegóły.

Źródło: Business Insider, CERN

Related posts

Leave a Comment