You are here
Empik Premium – czy subskrypcja na tańsze zakupy się opłaca? artykuły News 

Empik Premium – czy subskrypcja na tańsze zakupy się opłaca?

Pomyśleliście kiedyś o tym, żeby subskrybować zakupy? Wiecie, płacić co miesiąc za coś, co da wam zniżkę na produkty z oferty. Jeżeli nie wpadł wam taki pomysł do głowy, to może warto teraz się nad tym zastanowić, bo Empik Premium może być ciekawą ofertą dla tych, którzy z salonów i strony firmy korzystają bardzo często. Jak przystąpić do programu i ile on kosztuje.

Empik Premium
Fot. Empik

Empik już dawno przestał być kojarzony z salonami prasowymi, gdzie chodziło się zamiast do księgarni. Obecnie w sieci sklepów można kupić praktycznie wszystko, a jeżeli spojrzymy na ofertę internetową, to już tym bardziej. Jeżeli ktoś ma ochotę, może kupić nową książkę, zestaw kolorowanek, kilka kubków i nowego smartfona. Wszystko w jednym miejscu. Czy to dobre rozwiązanie? Widocznie tak, bo sieć trzyma się na polskim rynku wyjątkowo mocno. W takim razie, czy potrzebna jest im nowa oferta?

Empik Premium

Czym ma być Empik Premium? W założeniu usługą, która ma dawać stałe zniżki na określone produkty z oferty sieci. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym, ale jak przystało na tego typu oferty, nie ma niczego za darmo. I nie mówimy tutaj tylko o comiesięcznej opłacie abonamentowej, do której zaraz dojdziemy. Sam pomysł przypomina kartę lojalnościową, ale z tą różnicą, że za nią płacimy. Może się wydawać, że sam koszt jest relatywnie niewielki, ale po bliższym zapoznaniu się z ofertą Empik Premium, dochodzimy do trochę innych wniosków.

Subskrypcje można opłacać na kilka sposobów. W comiesięcznym rozliczeniu, gdzie za dostęp do niej zapłacimy 9, 99 złotych i tutaj trzeba podpiąć do systemu sklepu naszą kartę płatniczą. Istnieją też pakiety na 6 i 12 miesięcy. Tern pierwszy kosztował nas będzie 49,99 złotych, a drugi 79,99 złotych, czyli średnio po 8,33 złotych miesięcznie i 6,67 złotych miesięcznie. W obu przypadkach można zrezygnować w dowolnym momencie, a płatności dokonać dowolną metodą, bez konieczności podpinania karty. Tylko w tych przypadkach chyba lepiej nie rezygnować przedwcześnie, bo Empik w chwili rezygnacji z usługi, liczy płatność inaczej.

Warunki, warunki i warunki

Jak czytamy w regulaminie usługi Empik Premium, w przypadku rozwiązania umowy o korzystanie w okresie 6 lub 12 miesięcznym, opłata za okres rozliczeniowy wynosi odpowiednio 59,94 oraz 119,88 złotych. Owszem, koszty poniesiemy tylko za czas, w którym faktycznie korzystaliśmy z usługi, ale opłaty zostaną naliczone według innych stawek. Warto mieć to na uwadze zapisując się na dłuższy okres abonamentowy. Co jednak daje samo przystąpienie do Empik Premium? Przede wszystkim zniżki.

W salonach ma być to 15 procent mniej za książki, muzykę, filmy, zabawki, artykuły papiernicze i kreatywne oraz kolekcje Empik, ale wszystko od ceny regularnej, a nie tej przecenionej w salonie. Do 20 procent taniej w sklepie internetowym na określone produkty oraz do 600 złotych zwrotu na kartę Empiku w formie cashback od drugiego miesiąca korzystania z usługi. Tutaj w grę wchodzi zwrot do 3 procent za zakupy, ale zarówno za te zrobione w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym. Darmowa dostawa do domu także obostrzona jest pewnymi zasadami, bo zakupy muszą być na ponad 40 złotych i z wykorzystaniem produktów oznaczonych na stronie tagiem Premium. Dodatkowo przystępując do Empik Premium, klienci dostaną 20 procentową zniżkę na bilety do kina z sieci Helios, pakiet e-booków oraz audiobooków w Empik Go oraz 20 procent zniżki w Empik Foto.

Czy to się opłaca?

Patrząc na wszystkie obwarowania, trudno jeszcze ocenić, na ile nowa oferta Empik Premium jest opłacalna. Dla klienta, który z sieci korzysta rzadko, raczej nie opłaca się zakładać dodatkowego konta. Dla przykładu – książka wyceniona normalnie na 37,99 złotych, na stronie Empiku kosztuje teraz 31,99 bo jest przeceniona, a z kontem Premium kosztuje… 30,39 złotych. Widać więc, że magiczne jest tutaj „DO 20 PROCENT”, bo oczywiście zdarzają się też i lepsze promocje. Jeżeli jednak ktoś korzysta ze sklepu naprawdę często, to może być to dla niego ciekawe rozwiązanie. Link do regulaminu usługi znajdziecie TUTAJ.

Smartfony oraz laptopy, które pozwolą wam na korzystanie z zakupów w sieci, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Empik Premium / Opracowanie własne

Related posts

8 thoughts on “Empik Premium – czy subskrypcja na tańsze zakupy się opłaca?

 1. Julka

  Ej to jest fajna sprawa, dobrze że to kupiłam bo teraz mogę skorzystac z promocji na zlote poniedzialki w empik premium, licze ze zdaze po pracy i nie utkne w korkach po uszy

 2. Julka

  Uwielbiam empik i mega się cieszę z takiej usługi 😀

 3. marta

  raczej sie oplaci, w sumie to są grosze co miesiać a zniżki nawet spore

 4. iga

  uważam, że za tyle zniżek różnych w tym tej na kino 20% i stałej znizki do empiku 15% to cena atrakcyjna, ma ktos juz moze? kupilabym

 5. Aurel

  Moim zdaniem to się opłaca. Za niewielką sumę i zniżki do kina i zniżka w salonach… sporo tego było

 6. Bogna

  Spoko, fajna rzecz. Osobiście najchętniej skorzystam z 20% zniżki do kina

  1. Bartosz

   Zniżka do kina zawsze przyjemna 🙂

Leave a Comment