Energizer

Producent baterii uderza w mobile. Energizer z akumulatorem o pojemności 16 000 mAh

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że barcelońskie targi MWC 2018 dobiegły już końca, jednak w dalszym ciągu zostało o nich sporo do powiedzenia (napisania). Jednym z urządzeń, które producenci prezentowali na swoich stoiskach, był Energizer Power Max P16K Pro. Urządzenie nie jest jeszcze gotowym do sprzedaży smartfonem, jednak wizja wyposażenia mobilnego sprzętu w baterię o pojemności czterokrotnie wyższej, niż standardowo montowane, wydaje się kusząca.

Energizer

Nie ma co się oszukiwać. Największą bolączką urządzeń mobilnych są baterie. Choć stosowane w nich rozwiązania są coraz nowocześniejsze, pojemność zaś wyższa, w dalszym ciągu wyzwanie stanowi zapewnienie użytkownikowi dwóch lub więcej pełnych dni pracy smartfona na jednym ładowaniu. Wiele ośrodków badawczych stara się znaleźć remedium na wspomnianą dolegliwość inteligentnych telefonów, jednak na ten moment prace nie przyniosły realnie odczuwalnych skutków. Musimy zadowolić się więc zwiększoną pojemnością. Wie o tym Energizer, znany producent baterii, który za cel obrał sobie stworzenie smartfona z akumulatorem o pojemności aż 16 000 mAh.

Prototyp Energizer Power Max P16K Pro

Wiem, sprawę studzi nieco to, że mówimy o prototypie, w dodatku niedziałającym. Należy jednak pamiętać, że każda rewolucja musi przejść szereg procesów, aby mogła wylądować na półkach sklepowych. Tyczy się to również smartfonów. Właśnie dlatego uważam, że Power Max P16k Pro jest wart uwagi. Mam jedynie nadzieję na to, że producent pokusi się o zmiany czysto konstrukcyjne. Co by nie mówić, obudowa smartfona Energizer nie prezentuje się zbyt okazale i to mogłoby stanowić potencjalny problem przy sprzedaży. Skoro wiemy już, jak wygląda urządzenie, przejdźmy do możliwości, jakie ono oferuje.

Energizer Power Max P16K Pro otrzyma 5,99-calowy ekran o proporcjach 18:9, złącze USB-C, układ MediaTek Helio P23 oraz aparaty — główny 16 i 13 Mpix oraz przedni 13 i 5 Mpix. Nad sprawną praca całości czuwać będzie Android 8.0 Oreo.

Bateria a wymiary

Niestety, sprzęt, przynajmniej w wersji prototypowej, jest ogromny. To może stanowić przeszkodę w zdobywaniu popularności. Dzisiejsi klienci cenią sobie design, niską wagę oraz smukłość. Tego niestety brakuje w Energizer Power Max P16K Pro. Smartfon ma grubość aż 15 mm oraz wagę przekraczającą 340 gramów. Coś za coś — sprzęt zagwarantuje użytkownikowi nawet kilka dni pracy na jednym ładowaniu.

Jeśli szukacie dostępnego “na już” smartfona ze sporym akumulatorem sprawdźcie NASZĄ ofertę.

Źródło: GSMArena

Zdjęcia: GSMArena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...